Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności XVII Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej w Słońsku
reklama
reklama

XVII Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej w Słońsku

Chociaż zima jeszcze nie odpuszcza, przyroda już budzi się do życia, a ptaki przylatują na lęgowiska. Wiosna to również czas na kolejny Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej. Jego patronem jest tajemniczy bączek – ptak roku 2018. Organizatorzy już czekają na zgłoszenia!

zlot slonsk

Tegoroczny Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej w Słońsku odbędzie się już po raz XVII. Miłośnicy przyrody i ptactwa po raz kolejny wspólnie odwiedzą Park Narodowy "Ujście Warty", a organizatorzy jak zwykle przygotowali dla nich bogaty program.

Program na bogato

21 kwietnia już o godz. 7 rano będzie można wybrać się na wycieczkę po jednym z „ptasich” szlaków parku (trasa zostanie wybrana na tydzień przed zlotem).

Od 12.30 uczestnicy będą mogli się rejestrować. Swoje stoiska zaprezentują m.in. Magazyn Salamandra, Czasopismo Ptaki Polski, Leśne Studio Filmowego z Bedonia, artyści z rękodziełem, Pasieka „Dutkowiak”.

O 13.30 rozpoczną się prezentacje i wystąpienia. Gośćmi zlotu będą m.in. Maciej Filipiuk z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który opowie o tajemniczym bączku, ptaku roku 2018, Hubert Gajda z HUGA Nature, który będzie mówił o tajemniczych duchach szuwarowej dżungli, Krzysztof Dudek z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który opowie o zmianach klimatycznych i ich wpływie na ptaki.

zlot slonsk 2

W przerwach między prelekcjami uczestnicy będą wybierać ptaka roku 2019, brać udział w konkursach – niespodziankach, a Justyna Kierat poprowadzi dla wszystkich chętnych warsztaty plastyczne. W sali prezentowane będą: wystawa prac nadesłanych na konkurs plastyczny „Bączek mieszkaniec trzcinowiska”, wystawa grafiki Justyny Kierat oraz fotografii Andrzeja Dubiela.

22 kwietnia miłośnicy przyrody będą wspólnie sprzątać kajakowy Szlak Zimorodka – z lądu i z wody. Akcja ta została zorganizowana razem z Biurem Turystyki Przyrodniczej Dudek i Koalicją Ratujmy Rzeki.

Zgłoszenia na zlot

Udział w zlocie jest płatny. Wpisowe wynosi 50 zł od osoby dorosłej, 20 zł od dziecka/ucznia. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma ilustrowany notes z informacjami o wszystkich 16 ptakach roku, monetę, magnez i poczęstunek oraz będzie mógł wziąć udział w prelekcjach w sali wiejskiej i wycieczce.

Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie – w terminie do 13 kwietnia, emailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W zgłoszeniu należy napisać, czy ktoś planuje wziąć udział w wycieczce, podać liczbę osób i wybraną trasę (do parku czy na ptasi szlak), w ognisku oraz w sprzątaniu Szlaku Zimorodka w niedzielę.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama