Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

XVII Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej w Słońsku

Chociaż zima jeszcze nie odpuszcza, przyroda już budzi się do życia, a ptaki przylatują na lęgowiska. Wiosna to również czas na kolejny Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej. Jego patronem jest tajemniczy bączek – ptak roku 2018. Organizatorzy już czekają na zgłoszenia!

zlot slonsk

Tegoroczny Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej w Słońsku odbędzie się już po raz XVII. Miłośnicy przyrody i ptactwa po raz kolejny wspólnie odwiedzą Park Narodowy "Ujście Warty", a organizatorzy jak zwykle przygotowali dla nich bogaty program.

Program na bogato

21 kwietnia już o godz. 7 rano będzie można wybrać się na wycieczkę po jednym z „ptasich” szlaków parku (trasa zostanie wybrana na tydzień przed zlotem).

Od 12.30 uczestnicy będą mogli się rejestrować. Swoje stoiska zaprezentują m.in. Magazyn Salamandra, Czasopismo Ptaki Polski, Leśne Studio Filmowego z Bedonia, artyści z rękodziełem, Pasieka „Dutkowiak”.

O 13.30 rozpoczną się prezentacje i wystąpienia. Gośćmi zlotu będą m.in. Maciej Filipiuk z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który opowie o tajemniczym bączku, ptaku roku 2018, Hubert Gajda z HUGA Nature, który będzie mówił o tajemniczych duchach szuwarowej dżungli, Krzysztof Dudek z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który opowie o zmianach klimatycznych i ich wpływie na ptaki.

zlot slonsk 2

W przerwach między prelekcjami uczestnicy będą wybierać ptaka roku 2019, brać udział w konkursach – niespodziankach, a Justyna Kierat poprowadzi dla wszystkich chętnych warsztaty plastyczne. W sali prezentowane będą: wystawa prac nadesłanych na konkurs plastyczny „Bączek mieszkaniec trzcinowiska”, wystawa grafiki Justyny Kierat oraz fotografii Andrzeja Dubiela.

22 kwietnia miłośnicy przyrody będą wspólnie sprzątać kajakowy Szlak Zimorodka – z lądu i z wody. Akcja ta została zorganizowana razem z Biurem Turystyki Przyrodniczej Dudek i Koalicją Ratujmy Rzeki.

Zgłoszenia na zlot

Udział w zlocie jest płatny. Wpisowe wynosi 50 zł od osoby dorosłej, 20 zł od dziecka/ucznia. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma ilustrowany notes z informacjami o wszystkich 16 ptakach roku, monetę, magnez i poczęstunek oraz będzie mógł wziąć udział w prelekcjach w sali wiejskiej i wycieczce.

Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie – w terminie do 13 kwietnia, emailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W zgłoszeniu należy napisać, czy ktoś planuje wziąć udział w wycieczce, podać liczbę osób i wybraną trasę (do parku czy na ptasi szlak), w ognisku oraz w sprzątaniu Szlaku Zimorodka w niedzielę.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama