Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Burmistrz zaprasza do debaty na temat szpitala

Jaka jest kondycja słubickiego szpitala? W tej sprawie Tomasz Ciszewicz skierował pismo do radnych powiatowych. I pisze w nim, że martwi go aktualna kondycja szpitala. Dlatego chciałby, żeby odbyła się publiczna debata na ten temat. Czy to dobry pomysł? Co na to władze powiatu i samej lecznicy?

szpital Słubice
Jaka jest kondycja finansowa słubickiego szpitala?

Kilka dni temu wspominaliśmy o piśmie, w którym burmistrz zapytał radnych o plany dotyczące remontów dróg. Okazuje się, że to nie jedyny tego typu dokument. T. Ciszewicz minionym tygodniu w skierował do nich jeszcze jedno pismo.

Proponuje w nim zorganizowanie debaty publicznej na temat na temat sytuacji Szpitala im. Zbigniewa Religi w Słubicach. Wyraża zaniepokojenie wiadomościami, jakie do niego docierają, w tym kierowanymi do gminy prośbami o pomoc finansową w zakresie zakupu bieżących narzędzi.

- Nie wiem na ile, niektóre z informacji, które do mnie docierają są prawdziwe, ponieważ, w mojej ocenie, brakuje rzetelnej informacji na temat sytuacji szpitala. Mieszkańcy powinni posiadać taką wiedzę – pisze burmistrz.

I proponuje zorganizowanie publicznej debaty na temat sytuacji szpitala, z udziałem przedstawicieli i radnych powiatu, gminy, mieszkańców – oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem. W tym również mediów. Sugeruje, że debata mogłaby odbyć się po zakończeniu zimowych ferii. Jako miejsce proponuje Urząd Miejski i deklaruje pomoc w organizacji.

ZOBACZ PISMO

Pismo od burmistrza, tak jak i poprzednie, udostępniła na swoim facebokowym profilu radna powiatowa Krystyna Skubisz. I również opatrzyła je swoim komentarzem, ponownie wytykając powiatowi wydawanie pieniędzy na inne cele, w tym na zatrudnianie pracowników i promocję.

- Szpital, który powinien służyć mieszkańcom, a co jest wszyscy wiemy. Brak pieniędzy na pomoc szpitalowi. Czyja to wina, mieszkańców? NIE. Na zatrudnienie w szpitalu radnego Andrzeja Bycki! Na zatrudnienie Daniela Szurki w promocji! Na Wiadomości Samorządowe w gazecie Pogranicze! Na obsługę prawną! Itd. Pieniądze są. Debata potrzebna i to w trybie pilnym – napisała.

Wtóruje jej radny Robert Tomczak. - W jakiej kondycji jest dziś szpital? Kasy na oddział ratunkowy nie ma, lekarze odchodzą... Debata, która się szykuje nic już nie zmieni. Warto jednak poznać fakty, nie mity – apeluje.

Czy radni powiatowi przychylą się do pomysłu burmistrza? Jaka jest faktycznie realna kondycja naszego szpitala? I czy debata w tej sprawie jest potrzebna? Zapytaliśmy o to władze zarówno powiatu jak i słubickiej lecznicy. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, wrócimy do tematu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama