Słubice: 13 grudnia 2017   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Kto zostanie słubickim mistrzem kierownicy?

Uwaga! Szykuje się niezłe wyzwanie dla tych, którzy uważają, że świetnie sobie radzą za kółkiem. Będą mogli przetestować swoje umiejętności podczas imprezy o nazwie "Mistrz Kierownicy". To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście.

mistrz kierownicy

Imprezę organizują wspólnie Szkoła Nauki Jazdy Agent i Hotel Cargo. Pomysłodawcy postanowili rzucić wyzwanie słubickim kierowcom: „Masz prawo jazdy? Sądzisz, ze jesteś bezpiecznym kierowcą? Chciałbyś się sprawdzić?” – pytają na facebookowej stronie wydarzenia. I zachęcają do pokazania swoich umiejętności podczas rywalizacji na placu manewrowym.

W czym sprawdzą się kierowcy?
 
Konkurencje będą trudniejsze niż na egzaminie na prawo jazdy. Uczestnicy wezmą udział m.in. w symulacji poślizgu. Będą mieli do wykonania konkretne zadania, prowadząc auto wyposażone w troleje, a następnie w talerz stewarda, który sprawdzi płynność jazdy. Będzie też jazda na łuku - na dokładność i na czas. Oraz jeszcze jedna konkurencja - niespodzianka, której organizatorzy nie chcą na razie zdradzić.

Nagrody dla wszystkich

Jak podaje Rafał Wojtyński ze Szkoły Nauki Jazdy Agent, zawodnicy zostaną podzieleni na kategorie, w zależności od stażu posiadania prawa jazdy: od 2 do 5 lat, od 5 do 15, od 15 do 25 i powyżej 25. – Fajnie jak stworzycie trzyosobowe drużyny, oprócz osób indywidualnych, zostaną nagrodzone również najlepsze ekipy – mówi R. Wojtyński. Ale, jak obiecuje, nagrodę otrzyma każdy uczestnik. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi kierowcy. A odnowiona restauracja Cargo zapewni wszystkim startującym ciepły posiłek.

Będą media i kibice

Oczywiście, oprócz zawodników mile widziani są również kibice. Organizator zapewnia, że będą mieli przygotowane wygodne miejsca, z których będą mogli dopingować zawodników. Będzie też odpowiednia oprawa medialna. Portal Słubice24 i telewizja HTS Słubice objęły to wydarzenie patronatem. Przygotujemy z niego szczegółową relację.

R. Wojtyński przyznaje, że o podobnej imprezie w Słubicach myślał już od dłuższego czasu. – Jesteśmy aktywnymi ludźmi, bierzemy udział w rożnych wydarzeniach. Doszliśmy do wniosku, że mamy warunki, żeby zorganizować taki event, którego w Słubicach jeszcze nie było – podkreśla.

Zapisy ruszyły

Udział w "Mistrzu Kierownicy" jest bezpłatny. Limit wynosi 70 miejsc. Już można się zgłaszać - tel. 507 453 379. Można też zapisać się osobiście w biurze szkoły przy ul. Sienkiewicza 10a.

Termin: 23.09.2017, godz. 10.00. Miejsce: plac manewrowy przy Hotelu Cargo.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama