Słubice: 21 maja 2018   |   Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
reklama
reklama

Hotel SOSiR trafił pod młotek - co dalej?

19 kwietnia rozstrzygnął się przetarg na dzierżawę hotelu działającego przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Przyszły najemca ma zainwestować w obiekt i zrobić z niego hotel z prawdziwego zdarzenia. Czy mu się to uda?

sosir hotel

Hotel przy ul. Sportowej to jedna z najstarszych nieruchomości tego typu na terenie Słubic. Od lat kwaterowali tu nie tylko sportowcy przyjeżdżający do Słubic na zgrupowania i zawody, ale także osoby przyjeżdżające do pracy na pograniczu czy turyści będący w podróży na zachód Europy.

Od samego początku hotel stanowił integralną część najpierw OSiR-u (zakładu budżetowego gminy Słubice), a następnie SOSiR-u (spółki z.o.o. ze 100% udziałem gminy). Obecnie obiekt wymaga gruntowej modernizacji, tak aby spełniać nowoczesne standardy. SOSiR nie ma jednak na to środków. Zarząd spółki w porozumieniu z burmistrzem zdecydował się na wydzierżawienie hotelu oraz zaplecza restauracyjno-gastronomicznego na okres 20 lat.

Skąd taki pomysł? Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słubicach, wyjaśnia, że jednym z najważniejszych powodów było zalecenie Najwyższej Izby Kontroli, aby lokalne samorządy odchodziły od prowadzenia w ramach swoich spółek działalności nie związanej ze sferą użyteczności publicznej, w tym m.in. hotelarsko-gastronomicznej.

Nie bez znaczenia była również kwota jaką udało się uzyskać podczas przetargu. Nie znamy jeszcze jej dokładnej wysokości (ogłoszenie o rozstrzygnięciu przetargu czeka na publikację), ale wiemy nieoficjalnie, że będzie ona wyższa niż dotychczasowe przychody z prowadzonej tam działalności. Najemca będzie też zobowiązany do remontu i podniesienia standardu obiektu do wysokiego poziomu. Co ważne, formalnie właścicielem obiektu nadal będzie gmina Słubice (za pośrednictwem swojej spółki).

Wg zapowiedzi prezesa Zbigniewa Sawickiego wszystkie szczegóły poznamy już 26 kwietnia. Od dnia ogłoszenia o rozstrzygnięciu przetargu najemca ma 30 dni na podpisanie umowy. W przypadku ewentualnej rezygnacji utraci wpłacone wadium.

---

AKTUALIZACJA
28 kwietnia został opublikowany protokół z rozstrzygnięcia przetargu na dzierżawę hotelu przy SOSiR. Przetarg wygrała spółka "Janusz - Park" z Łęknicy, która zaoferowała kwotę najmu w wysokości 25 tys. netto miesięcznie. Drugim oferentem była firma Perlik ze Słubic.
ZOBACZ PROTOKÓŁ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama