Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
reklama
reklama

W powiecie podsumują projekt zdrowotny

26 kwietnia Powiat Słubicki organizuje konferencję, która będzie podsumowaniem projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. Będzie to doskonała okazja do podsumowania wszystkich działań projektowych realizowanych od kwietnia 2015 roku.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia, w godz. 11.00 – 14.00, w sali konferencyjnej Collegium Polonicum w Słubicach. Podczas konferencji zostaną przedstawione najważniejsze efekty przedsięwzięcia. Zaproszeni goście wezmą również udział w dyskusji w formie WORD CAFE w czterech ważnych tematach dla powiatu słubickiego.

Panel pn. „Środowiskowe uwarunkowania chorób układu krążenia” poprowadzi Bożena Seremak-Kowalska, z-ca ordynatora na Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala w Słubicach. Kolejny temat zdrowotny, dotyczący przewlekłego stresu i jego wpływu na choroby układu krążenia, poprowadzi dr n. med. Mieczysław Płończak, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych.

Pozostałe dwa tematy dotyczą zdrowego żywienia oraz stylu życia. Magdalena Cieślak, dietetyk kliniczny, moderować będzie panel dotyczący wzorów żywieniowych w profilaktyce i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych, w tym nadciśnienia tętniczego. Natomiast Piotr Kiedrowicz, instruktor i trener sportowy, będzie rozmawiał z uczestnikami na temat zdrowego stylu życia, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, czy jest to trend, czy też konieczność.

plakat konferencja

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 kwietnia, telefonicznie pod nr 513 949 548, lub mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Dla uczestników przewidziano poczęstunek.

---

Konferencja organizowana jest przez Powiat Słubicki w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. Projekt finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama