Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/02 11:43 #22019

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

cleoo napisał: prawo.rp.pl/artykul/760426.html
miastoknurow.pl/31304,naprzeciwko-szkoly...ice-sa-oburzeni.html
wiadomosci.onet.pl/slask/przeciw-uzywkom...zna-w-szkolach/8q2t5
Domagam się przestrzegania prawa!
Mnie boją się tylko ludzie chorzy umysłowo i złodzieje! To cena jaką płacę za walkę z bezprawiem!
Żadne obelgi nie powstrzymają mnie przed walką o lepszy świat o jasną przyszłość naszych dzieci!
Tej sprawy nie odpuszczę.

A możesz się domagać gdzie indziej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/02 15:09 #22020

  • STEFIX
  • STEFIX Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 3
może i masz rację ale nie przesadzaj z paniką
zgłoś sprawe na policje czy do SM
i daj znam znac na forum co zdziałałaś
ciekawy jestem efektów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/03 06:45 #22027

  • cleoo
  • cleoo Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

asdasd napisał: Witam!

To nie jest nikogo wina, że pod właśnie tym sklepem siedzą i spożywają alkohol ludzie. W wielu miejscowościach, w wielu miejscach pod sklepami ludzie piją piwo, mimo tego że wisi karteczka z napisem: "Zakaz spożywania alkoholu w sklepie, oraz w jego obrębie" Jak wielu ludzi nie przestrzega takich zakazów, tak samo robią właśnie Ci ludzie. Jeżeli Pani to przeszkadza, to niech Pani coś z tym zrobi, zamiast pisać na innych ludzi takie nieprzyjemne słowa na portalu społecznościowym, co jest zupełnie bez sensu, do tego jeszcze została Pani wyśmiana. Sądzi Pani że napisany przez Panią post coś zmieni? Chyba nie tylko ja uważam, że zupełnie nic.

Pozdrawiam.


Decyzja o lokalizacji przedszkola w tym a nie innym miejscu jest skrajnie nieodpowiedzialna. Świadczy o kompletnym nie liczeniu się z dobrem dzieci. Świadczy ona o ignorancji i cynizmie osób które ją podjęły.
Tak bliskie sąsiedztwo ogródka piwnego sprzeczne jest z ideą wychowania a wręcz jest to de facto demoralizacja dzieci! Sytuacja taka nigdy nie powinna mieć miejsca. Jeszcze bardziej bulwersujące jest ciche przyzwolenie społeczności na takie sąsiedztwo. Co wyrośnie z dzieci wychowujących się w sąsiedztwie knajpy ? Nie zdajecie sobie sprawy jak wielki wpływ na wychowanie dziecka ma środowisko w tym przypadku jest to środowisko patologiczne.
Dzieci są najważniejsze , One są przyszłością One będą zmieniać świat , dlatego trzeba je obronić przed wpływem złego towarzystwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez cleoo.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/03 07:30 #22028

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
Degeneraci i patologia wyrosną, bo widziały, że ktoś pił piwo. Najlepiej od razu zamiast do przedszkola do placówki opiekuńczo-wychowawczej/poprawczaka/OHP zacząć prowadzać!
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/03 13:29 #22031

  • cleoo
  • cleoo Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Całyczas Miłomi napisał: Degeneraci i patologia wyrosną, bo widziały, że ktoś pił piwo. Najlepiej od razu zamiast do przedszkola do placówki opiekuńczo-wychowawczej/poprawczaka/OHP zacząć prowadzać!


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/03 15:58 #22033

  • Lottmenn
  • Lottmenn Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dziewczyno, daj sobie na luz....
Niech mnie wszyscy swieci bronia przed taka sasiadka. Czy jak sasiad zza plotu przy grillu latem piwko pije to tez na straz, czy policje dzwonisz bo dzieci widza?
Troche tolerancji...
Przejezdzam tam pare razy dziennie i..... fakt.... czasami widze jakis panow na laweczce ktorzy spozywaja np. piwo.
Ale nigdy nie widzialem tam jakiegos niegrzecznego zachowania, ani zaczepek, a wrecz odwrotnie....
Faktem jest tez ze w Kunowicach nie ma zadnego lokalu np. z Biergarten gdzie na spokojnie mozna by bylo jakis napoj wypic..... a szkoda.
A jesli komus przeszkadza ta laweczka, to jest tyle przedszkoli w slubicach ze miejsce napewno sie znajdzie dla twojego dziecka....
Wiec troche tolerancji ulatwiloby by wszystkim w Kunowicach troszeczke zycie...
Lepiej uwage zwrocic na nasze drogi na osiedlach a nie glowe sobie zawracac takimi glupstwami.
Z szacunkiem
Pozdrawiam
mieszkaniec Kunowic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lottmenn.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/03 16:54 #22034

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
JPII przewraca się w grobie na wieść, że został wciągnięty w kunowicką aferę ławeczkową...
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/03 17:02 #22035

  • Lottmenn
  • Lottmenn Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 2
To moze poswiecic ta laweczke jak juz jest taka slawna ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/05 08:38 #22043

  • cleoo
  • cleoo Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

marks napisał:

cleoo napisał: prawo.rp.pl/artykul/760426.html
miastoknurow.pl/31304,naprzeciwko-szkoly...ice-sa-oburzeni.html
wiadomosci.onet.pl/slask/przeciw-uzywkom...zna-w-szkolach/8q2t5
Domagam się przestrzegania prawa!
Mnie boją się tylko ludzie chorzy umysłowo i złodzieje! To cena jaką płacę za walkę z bezprawiem!
Żadne obelgi nie powstrzymają mnie przed walką o lepszy świat o jasną przyszłość naszych dzieci!
Tej sprawy nie odpuszczę.

A możesz się domagać gdzie indziej?


Jestem u siebie. Nigdy nie będzie zgody na to aby forumowicze nie mający nic wspólnego z prawem i kulturą mojego narodu zawłaszczali to lub inne fora społecznościowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/05 10:09 #22044

  • Bogdano
  • Bogdano Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0
Do Pani cleoo.
Chce Pani spowodować odebranie właścicielowi sklepu koncesji na sprzedaż alkoholu. Proszę zgłosić to do UMiG w Słubicach. Proszę tylko pamiętać, że tam trzeba podać swoje dane personalne, powód odebrania koncesji oraz liczyć się z tym, że będzie Pani musiała spotkać się z właścicielem sklepu w sądzie. Właściciel sklepu będzie napewno odwoływał się od negatywnej decyzji. Co do lokalizacji przedszkola. Przed powstaniem przedszkola nie było innego obiektu na jego lokalizację. Naprzeciwko sklepu była remiza OSP. Po jej likwidacji była tam świetlica dla młodzieży i (o ile się nie mylę) następnie powstało przedszkole.
Napisała Pani, że rozmawiała z jedną z matek, która oświadczyła: "dlaczego nikt z tym nic nie robi dlaczego to tolerują odpowiedziała mi że się boją odezwać boją się bo grożą że spalą ci dom tak w Kunowicach grożą matkom! Boją się szykan w stosunku do swoich dzieci w szkole. Jeśli zadrzesz z nimi zniszczą ci dziecko!" oraz "Na to ona mówi że to klany że to zorganizowana banda.". Myślę, że ta osoba ma wybujałą fantazję i jest przewrażliwiona. Nie ma żadnych dowodów, by osoby pijące piwo w rejonie sklepu w Kunowicach groziły komukolwiek spaleniem domu, szykanowaniem dzieci lub były w zorganizowanej bandzie. A jeżeli ta osoba ma wiedzę w powyższej sprawie, to powinna powiadomić policję (nawet anonimowo). Napisała również Pani: " nie chodzi tylko o tych żuli spod sklepu układ tworzą nauczyciele , pracownicy oświaty, tzw. szanowani obywatele zdeprawowani , cyniczni , bezwzględni, tryby tej chorej zakłamanej społeczności.". Myślę, że jest Pani w błędzie. Według Pani wszyscy, którzy myślą i wykonują pewne czynności inaczej niż Pani, są źli. Zaprzecza Pani sobie pisząc, że ludzie piją piwo przed sklepem niezgodne z prawem a następnie żali się, że nie mają warunków do picia piwa (picie piwa podczas opadów deszczu). Napisała Pani również: " Domagam się przestrzegania prawa! Mnie boją się tylko ludzie chorzy umysłowo i złodzieje! To cena jaką płacę za walkę z bezprawiem!". Po tej wypowiedzi zastanawiam się tylko, kim Pani jest w rzeczywistości. Zamieściła Pani w swoim poście także wypowiedź Jana Pawła II z 1979 roku. Według tego i innych wypowiedzi uważam, że jest Pani praktykującą katoliczką, osobą w wieku 25-35 lat, nie mieszkającą od urodzenia w Kunowicach (zapewne mieszkającą w nowo wybudowanych domach jednorodzinnych), osobą mało tolerancyjną, współczesnym Don Kichotem walczącym z wiatrakami. Słusznie Pani pisze, że chce dobra dzieci. Tylko gdy będąc z dzieckim w Słubicach, idzie Pani obok ogródków piwnych (zlokalizowanych przy piwiarniach, hotelach, restauracjach), czy omija je? Rodzice powinni wychowywać dzieci w świecie rzeczywistym a nie wyimaginowa-nym. Gdy dzieci dorosną, będą musiały jednak zmierzyć się z rzeczywistością tego świata.
I na koniec. Z okien przedszkola nie widać tzw. ławeczki pod chmurką oraz osób pijących tam czasem piwo. Dzieci bawiące się również na przedszkolnym placu zabaw nie mogą widzieć z takiej odległości, co osoby siedzące na ławeczce obok sklepu piją (piwo lub inny napój). Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/05 10:46 #22045

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

cleoo napisał: Jestem u siebie. Nigdy nie będzie zgody na to aby forumowicze nie mający nic wspólnego z prawem i kulturą mojego narodu zawłaszczali to lub inne fora społecznościowe.

Nie mam pojęcia jakiej narodowości jesteś ale akurat twoja zgoda zwisa wszystkim, z właścicielem sklepu na czele.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/05 15:54 #22049

  • cleoo
  • cleoo Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Bogdano napisał: Do Pani cleoo.
Chce Pani spowodować odebranie właścicielowi sklepu koncesji na sprzedaż alkoholu. Proszę zgłosić to do UMiG w Słubicach. Proszę tylko pamiętać, że tam trzeba podać swoje dane personalne, powód odebrania koncesji oraz liczyć się z tym, że będzie Pani musiała spotkać się z właścicielem sklepu w sądzie. Właściciel sklepu będzie napewno odwoływał się od negatywnej decyzji. Co do lokalizacji przedszkola. Przed powstaniem przedszkola nie było innego obiektu na jego lokalizację. Naprzeciwko sklepu była remiza OSP. Po jej likwidacji była tam świetlica dla młodzieży i (o ile się nie mylę) następnie powstało przedszkole.
Napisała Pani, że rozmawiała z jedną z matek, która oświadczyła: "dlaczego nikt z tym nic nie robi dlaczego to tolerują odpowiedziała mi że się boją odezwać boją się bo grożą że spalą ci dom tak w Kunowicach grożą matkom! Boją się szykan w stosunku do swoich dzieci w szkole. Jeśli zadrzesz z nimi zniszczą ci dziecko!" oraz "Na to ona mówi że to klany że to zorganizowana banda.". Myślę, że ta osoba ma wybujałą fantazję i jest przewrażliwiona. Nie ma żadnych dowodów, by osoby pijące piwo w rejonie sklepu w Kunowicach groziły komukolwiek spaleniem domu, szykanowaniem dzieci lub były w zorganizowanej bandzie. A jeżeli ta osoba ma wiedzę w powyższej sprawie, to powinna powiadomić policję (nawet anonimowo). Napisała również Pani: " nie chodzi tylko o tych żuli spod sklepu układ tworzą nauczyciele , pracownicy oświaty, tzw. szanowani obywatele zdeprawowani , cyniczni , bezwzględni, tryby tej chorej zakłamanej społeczności.". Myślę, że jest Pani w błędzie. Według Pani wszyscy, którzy myślą i wykonują pewne czynności inaczej niż Pani, są źli. Zaprzecza Pani sobie pisząc, że ludzie piją piwo przed sklepem niezgodne z prawem a następnie żali się, że nie mają warunków do picia piwa (picie piwa podczas opadów deszczu). Napisała Pani również: " Domagam się przestrzegania prawa! Mnie boją się tylko ludzie chorzy umysłowo i złodzieje! To cena jaką płacę za walkę z bezprawiem!". Po tej wypowiedzi zastanawiam się tylko, kim Pani jest w rzeczywistości. Zamieściła Pani w swoim poście także wypowiedź Jana Pawła II z 1979 roku. Według tego i innych wypowiedzi uważam, że jest Pani praktykującą katoliczką, osobą w wieku 25-35 lat, nie mieszkającą od urodzenia w Kunowicach (zapewne mieszkającą w nowo wybudowanych domach jednorodzinnych), osobą mało tolerancyjną, współczesnym Don Kichotem walczącym z wiatrakami. Słusznie Pani pisze, że chce dobra dzieci. Tylko gdy będąc z dzieckim w Słubicach, idzie Pani obok ogródków piwnych (zlokalizowanych przy piwiarniach, hotelach, restauracjach), czy omija je? Rodzice powinni wychowywać dzieci w świecie rzeczywistym a nie wyimaginowa-nym. Gdy dzieci dorosną, będą musiały jednak zmierzyć się z rzeczywistością tego świata.
I na koniec. Z okien przedszkola nie widać tzw. ławeczki pod chmurką oraz osób pijących tam czasem piwo. Dzieci bawiące się również na przedszkolnym placu zabaw nie mogą widzieć z takiej odległości, co osoby siedzące na ławeczce obok sklepu piją (piwo lub inny napój). Pozdrawiam.


Witam. Wypowiada się Pani w tonie dość histerycznym! Wypacza Pani treść mojej wypowiedzi. Nie ma podstaw prawnych do odebrania koncesji właścicielowi sklepu i nie jest to moim celem! Uporządkujmy. Jest zachowana odległość 50m ,nie zgłaszano incydentów przynajmniej ja takiej wiedzy nie mam, co nie zmienia faktu że lokalizacja przedszkola powtarzam jest bardzo niefortunna jest to i tak zbyt blisko przedszkola! Faktem jest że pierwszy był sklep. Błąd popełnili ludzie którzy wydali decyzję na adaptację OSP na przedszkole kierując się li tylko odległością jak mniemam nie biorąc pod uwagę innych aspektów. Jeśli były konsultacje to czy ta kwestia była podnoszona nie wiem. Wypowiedziałam się w szerokim kontekście czasami bardzo dosadnie bo sytuacja tego wymaga i dość owijania w bawełnę , dość rozczulania się nad rozlanym mlekiem! wyraziłam swoje zdanie w tej kwestii i wielu jej watkach atakowałam tutejsze układy które mojej aprobaty mieć nigdy nie będą! A postępuję tak w głębokim przekonaniu że w ten sposób należy walczyć o dobro naszej społeczności. Twardo i nieustępliwie wytykać błędy decydentom i osobom odpowiedzialnym za życie w tej społeczności. Tylko poprzez stawienie czoła faktom tylko poprzez mówienie jak jest możemy coś zmienić! Trzeba od siebie wymagać! a nie otoczyć się pochlebcami przytakującymi biernymi a wiernymi! XIX wiek się skończył 115 lat temu! Do roboty! Nie ma przedszkola to je zbudujcie! Nie macie pieniędzy to je zaróbcie! Wystarczy. Miłego wieczoru:)
encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:...wq9g6zSXeS5uSrFRHMyr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez cleoo.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/06 08:31 #22050

  • Bogdano
  • Bogdano Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0
Do Pani cleoo.
Jeśli Pani stwierdza, że wypowiadam się w tonie dość histerycznym, to gratuluję Pani własnego tonu wypowiedzi. Z większości Pani wypowiedzi wynikało, że najbardziej przeszkadzają Pani osoby pijące piwo na ławeczce obok sklepu. Z ostatniej wypowiedzi wynika, że największym Pani problemem stała się teraz lokalizacja przedszkola. Napisała Pani: "Do roboty! Nie ma przedszkola to je zbudujcie! Nie macie pieniędzy to je zaróbcie!". Odpowiadam: nikt nie będzie ze względów finansowych budował nowego obiektu przedszkolnego dla około 15-20 dzieci, uczęszczających do obecnego przedszkola w Kunowicach. Dobrze, że to przedszkole w ogóle jest. Wielu osób nie stać na dowożenie dzieci do przedszkola w Słubicach. Dlatego dalsze wypowiedzi dotyczące osób pijących piwo obok sklepu oraz lokalizacji przedszkola uważam za bezcelowe. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/07 13:44 #22055

  • Domelino
  • Domelino Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam , może zacznijmy od tego że ludzie uczęszczający do tego sklepu nie piją od godziny 8:00 - 13:00 bo chyba w tych godzinach przedszkole jest czynne , po drugie znam tam prawie wszystkich i wątpię w to że ktoś Pani " groził " Większość z tych " pijaczków " jest nieszkodliwa . Widzę ktoś tu ma problem z niczym . Jeżeli tak mocno to Pani przeszkadza to proszę przepisać dziecko do innego przedszkola lub wyprowadzić się z Kunowic .
Mieszkam tu jakieś 7 lat i niech mi Pani uwierzy nie wyrosłem na alkoholika :)
A widzę ich codziennie :laugh:

Wyolbrzymia Pani po całości ..
Pretensję jednie można mieć do naszego pięknego KRAJU !
Alkohol - przecież to normalne w naszym kraju
" Mafia sklepowa " - Mafia to panuję nad tym krajem
POZDRAWIAM I USPOKÓJ JAJNIKI KOBIETO ! Peace

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W Kunowicach piją piwo na przeciw przedszkola! 2015/04/07 20:28 #22056

  • marisa
  • marisa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Po pierwsze Moje dziecko tez uczęszcza do punktu przedszkolnego. Z okien przedszkola nie widać ławeczki a nawet jak dzieci wyjdą na plac zabaw to bardzo ale to bardzo rzadko sie zdarza by ktoś o tej porze dnia siedział tam i pił. Myślę że owy punkt przedszkolny ma większe problemy niż ławeczka . Zmusza się Panią przedszkolankę i rodziców do tego by kombinować co robić z zabawkami i reszta przedszkola na okres wakacji bo to przecież nasz problem skoro chcemy punkt przedszkolny. Pani Przedszkolanka nie ma nikogo do pomocy jest zostawiona sama sobie nawet do toalety czasami wyjść nie może. Do tego piękny plac zabaw ale dlaczego od strony drogi gdzie codziennie przejeżdża tam tyle samochodów i tirów . Problemów prawdziwych można mnożyć . Ale chcemy i potrzebujemy przedszkola w Kunowicach. I proszę się czepić większych problemów jak brak dróg i chodników.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.