Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/12 21:29 #19116

  • kacper
  • kacper Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2

jurand napisał: Ja widze te zmiany, widzę rozsądne wydawanie pieniędzy gminnych.

Możesz podać przykłady?

jurand napisał: SOSIR nareszcie odżył.

Co dwóch prezesów to nie jeden ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/15 06:48 #19121

  • Kalina
  • Kalina Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 1
Podaj przepis,proszę,na inwestowanie,kiedy ma się długi ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/15 21:35 #19123

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Koleżanko miła. Zbyt duże zadłużenie można było zredukować w rok tym bardziej, że szanowny nasz panujący podwyzszył drastycznie podatki w gminie, sprzedał ZEC i zaniechał wszelkich inwestycji w mieście. Przepraszam. Przesunął pomnik i wyburzył kładke na SOSiR :) Wiiększość miast w Polsce ma długi na granicy dopuszczalnego, a związane jest to z możliwością absorbcji środków unijnych gdzie trzeba mieć wkład własny na poziomie 20-40 %. Zadłużenie w tym przypadku nie jest czymś złym. Lata 2014-2020 mogą być ostatnimi gdzie przeznacza się tak duże środki pomocowe dla Polski.
Z tym burmistrzem i jego ekipą nie widzę szans na rozwój Słubic z wykorzystaniem tych środków . Projekty powinny być już przygotowne. Czy są ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/16 12:16 #19124

  • Jaro252
  • Jaro252 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 1
Pewnie są przygotowane słyszałem coś o dworcu autobusowym koło urzędu miasta bardzo potrzebny zwłaszcza w tym miejscu . Może urzędnicy będą dojeżdżać autobusem do pracy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/18 15:18 #19131

  • makarena
  • makarena Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 1
Widocznie ktos juz na plac po PKS zagial parol :) No coz dobre miejsce na interes :) Ciekawe tylko ile i ktos na tych przenosinach zarobi ? :) Dla mnie plac przed UM to dobre miejsce na blok z mieszkaniami komunalnymi :) zawsze blizej do ZAMK-u lub Burmistrza :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/18 17:17 #19132

  • Jaro252
  • Jaro252 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tak samo dobre miejsce na kryty basen . Bardzo blisko kilka szkół i nie tylko .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/18 22:17 #19137

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

makarena napisał: Widocznie ktos juz na plac po PKS zagial parol :) No coz dobre miejsce na interes :) Ciekawe tylko ile i ktos na tych przenosinach zarobi ? :) Dla mnie plac przed UM to dobre miejsce na blok z mieszkaniami komunalnymi :) zawsze blizej do ZAMK-u lub Burmistrza :)


Makarena tylko nie mieszkania komunalne. Burmistrz już ich tyle wybudował i buduje, że za rok bedą stały puste, bo nie będzie potrzebujących ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/19 14:33 #19151

  • krzysztofk
  • krzysztofk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 2
.............pytanie - czy jest jakiś były/teraźniejszy/przyszły włodarz miasta - który jest w stanie zmienić Słubice?.....................myślę że nie - to miasto ma swoją specyfikę/żyje innym życiem miejskim.............w latach 90-tych - był Komes, WP, troszkę kolejarzy........granica zamknięta......następnie "bum"..........i.....potem dołączyły rzesze "tworzący wolny rynek".................kto pozostał teraz ? tylko "wolny rynek" chyba nie muszę pisać kto go tworzył i w jaki sposób..............bliskość granicy i Frankfurtu dała duże "możliwości" i pozwoliło na zarobienie "fortun" ale i zamknięcie Komesu..............WP same uciekło..................
popatrzcie na to miasto............ile będzie bazarów? już się pogubiłem..............który mieszkaniec tam kupuje? szczerze mówiąc - na tym "dużym" to nie byłem z .....................10 lat?..........tylko wiem że spłonął i go odbudowali..............mieszkańcom wystarczy Lidl/Biedronka.............kogo spotkacie wieczorem w barach/knajpkach ....................polaków? raczej nie............
fryzjerzy - sklepy tytoniowe oblężone ...................przez nas polaków/ raczej nie.............
.................więc czym są Słubice? tanim zapleczem Frankfurtu - tu po paliwo/jedzenie/faje..................i wieczorem tanio zjeść/wypić piwko.................
zobaczcie rano ile samochodów i osób - pojawia się na moście - gdzie jadą/idą?..............na zakupy? nie do pracy...........gdzie pracują? w niemczech .................ile osób wyjechało dalej........... kto został?.........
..............więc jaki wpływ na to miasto ma burmistrz? żaden..............wszystko co potrzebujemy jest za granicą i z nią związane.............
czy Słubice są ładne/nowoczesne?............. nie wiem co wymienić..................... fontanna ?..............i nic więcej...............Kino (budynek) centrum miasta zdewastowane..............niby coś się buduje...........ale kogo stać na te mieszkania.................budynek po Sanepidzie - pięknie świeci w którą stronę? kogo ma przyciągnąć..............nas Słubiczan nie - jest nastawiony na klienta z niemiec..............nie neguję tego - takie właśnie są realia Słubic......................
ale kto mi powie co się stanie - kiedy już ceny paliwa/fajek itp się "wyrównają"?......................Słubice zamrą/staną..............i tego powinien się obawiać nowy/stary burmistrz..............co wtedy? bary/fryzjerzy............CPN-y...............bazary...........co z nimi?.................
....................jeszcze wybudujmy obwodnicę a za parę lat......................

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez krzysztofk.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/20 08:41 #19165

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Masz zablokowany na klawiaturze przyciski z kropką. Musisz podważyć go igłą. Jak nic nie pomoże to do sewisu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/21 18:51 #19173

  • makarena
  • makarena Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 1
Z tym basenem tez dobry pomysl :) Wiem,wiem basen jest we Frankfurcie ale jestem Polka i wolalabym moje ciezko zarobione pieniazki zostawiac w Polsce :) Nie jestem obeznana w pozyskiwaniu funduszy z Unii ale mysle,ze miasto mogloby jakies srodki na budowe basenu z tej Unii wyciagnac :D A jesli chodzi o zwrot kosztow wlozonych z kasy miasta napewno by sie zwrocily :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/05/24 12:51 #19181

  • krzysztofk
  • krzysztofk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 2

kaczka napisał: Masz zablokowany na klawiaturze przyciski z kropką. Musisz podważyć go igłą. Jak nic nie pomoże to do sewisu.

.......................te kropki - dla takich jak Ty - tekstu/liter nie zrozumie....................ale kropki zauważy i "się odezwie"................

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/06/02 11:43 #19248

  • Robert69
  • Robert69 Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja z kolei uważam że nie może tak być aby ludzie lojalni wobec ,,mafii,, często są to ludzie po prawomocnych wyrokach sądowych sprawowali odpowiedzialne funkcję w administracji miasta.
Nie może być tak że na radnych , starostów, burmistrzów , wybieramy osoby lojalne wobec mafii!
Walczmy z mafijną subkulturą naszego miasta! Walczmy z klanami! Nie pozwalajmy się okradać!

Wstyd i hańba że zdeterminowana, kilkudziesięcioosobowa zorganizowana grupa mafijnych pachołków potrafi kontrolować kluczowe urzędy w mieście!

Afera w słubickiej oświacie niech posłuży za przykład aby było jasne o czym i o kim mówię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/06/03 18:49 #19252

  • Kakadu
  • Kakadu Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 1
W zupełności zgadzam się z przedmówcą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/06/03 18:53 #19253

  • Kakadu
  • Kakadu Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 1
Istnieją zasady pisowni w języku polskim. Jedną z nich jest interpunkcja. Wielokropek składa się z trzech kropek. Natomiast wykropkowane miejsca w tekście służą do wpisywania danych lub brakujących wyrazów. Zatem- brakuje instrukcji do tekstu albo znajomości interpunkcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kto będzie nowym burmistrzem?? 2014/06/07 16:07 #19269

  • anias34
  • anias34 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 2
krzysztofk,patrzac na twoj tekst,odechciewa sie czytac,wiec nie wiem co napisales-oczy bola od patrzenia,hehehe
mam nadzieje,ze ciszewicz nie bedzie startowal w wyborach-a jesli bedzie,to zaglosuje na jego najwiekszego rywala,ciszewicz"nagrabil"sobie podczas swojej kadencji-ja osobiscie stracilam do tego czlowieka szacunek-a kiedys go cenilam i glosowlam na niego kiedys.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.