Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Collegium Polonicum

W Collegium Polonicum odbędzie się 51. międzynarodowe seminarium badawcze prawa prywatnego – IUS PRIVATUM. Referat wprowadzający do dyskusji wygłosi profesor Bernard P. Perlmutter, dyrektor kliniki prawa rodzinnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Miami.

Zarówno referat profesora, jak i dyskusja będą prowadzone w języku angielskim. Tematem jego wystąpienia będzie "Migrant Parents’ Rights of Access to Family Court Child Custody Proceedings: A Comparative Family Law Study "

Podczas wykładu zaprezentowane będą wyniki badań międzynarodowego projektu naukowego „The state's powers to intervene in family life”, który jest realizowany pod kierunkiem profesora Arkadiusza Wudarskiego i jest współfinansowany przez Polsko-Niemiecką Fundację na Rzecz Nauki.

Wykład rozpoczyna również semestralny pobyt naukowy profesora B. Perlmuttera w Katedrze Polskiego i Europejskiego Prawa Prywatnego oraz Komparatystyki Prawa, która współpracuje z Uniwersytetem w Miami od 2020 r.

Gospodarzem seminarium jest Collegium Polonicum, a w panelu dyskusyjnym udział wezmą studenci prawa polsko-niemieckich studiów prawniczych.

Udział w seminarium będzie możliwy również w formie online przez platformę Zoom. Osoby chcące uczestniczyć w spotkaniu w formie online proszone są o wcześniejszą rejestracje na adres emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Seminarium odbędzie się 19 stycznia (czwartek) o godz. 17:00 w małej auli Collegium Polonicum.

---

Więcej o profesorze B. Perlmutter:

people.miami.edu/profile/8c04ce09312faa0afda9785f68a4f82f

Więcej o projekcie „The state's powers to intervene in family life”:

www.rewi.europa-uni.de/en/lehrstuhl/pr/polprivrecht/projekty/_The-state_s-powers-to-intervene-in-family-life/index.html

Więce o Ius Privatum

To seminarium badawcze prawa prywatnego, którego celem jest prezentacja wyników badań, wymiana poglądów, analiza i ocena zachodzących oraz planowanych zmian w prawie prywatnym, a także poszukiwanie rozwiązań problemów występujących w praktyce stosowania prawa.

Seminarium stwarza przestrzeń do spotkań nauki z praktyką, prawa krajowego z prawem obcym, a także młodych badawczy z ekspertami. Wszystko to wzbogaca dyskurs naukowy, służy poprawie jakości badań, a także nawiązaniu współpracy i wymianie naukowej z innymi ośrodkami badawczymi. Różnorodność seminarium odzwierciedla się również w tematyce referatów, które mają charakter interdyscyplinarny i dotyczą prawa cywilnego, rodzinnego, ubezpieczeniowego, handlowego, gospodarczego, pracy, medycznego, a także międzynarodowego prawa prywatnego, europejskiego prawa prywatnego oraz postępowania cywilnego.

Wykaz wszystkich posiedzeń naukowych IUS PRIVATUM:

www.rewi.europa-uni.de/pl/lehrstuhl/pr/polprivrecht/projekty/Ius-Privatum/index.html

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.