Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Iga

3-letnia Iga choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyna szansa na uratowanie jej życia to kosztowna terapia genowa. 28 maja ruszyła zbiórka w internecie, swoją cegiełkę dołożyli już piłkarze z A klasy, a konkretnie firma Arkadasz Kebab.

Mała Iga pochodzi z Torzymia. Cierpi na chorobę, która do niedawna jeszcze oznaczała wyrok śmierci - SMA, rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Mięśnie Igi słabną i powoli umierają. Po diagnozie dostała leki, które są w stanie spowolnić chorobę. Jednak szansą dla niej jest terapia genowa - żeby jednak mogła z niej skorzystać, potrzebuje ponad 9 mln zł.

- Terapia genowa jest najdroższym lekiem świata… Polega na jednorazowym podaniu preparatu, który dostarcza organizmowi kopię genu, którego Iga nie ma. Jest największą szansą na zdrowie, na normalne życie. Niestety, może być podana tylko do momentu, kiedy dziecko waży nie więcej niż 13,5 kg. Nie zostało nam zbyt wiele czasu – martwią się jej rodzice.

Na portalu Siepomaga uruchomili zbiórkę, na której można dokonywać wpłat. Akcja rozpoczęła się 28 maja i potrwa do końca sierpnia.

Swoją cegiełkę do dzieła pomocy dorzucił Arkadasz Kebab i jego właściciel Paweł Sokołowski. Przed ostatnią kolejką piłkarskiej A klasy zadeklarował, że za każdą strzeloną bramkę wpłaci 60 zł. Zawodnicy spisali się i zdobyli ich w sumie 21. Oznacza to, że na konto dziewczynki poleci 1260 zł.

Dorzucić się może każdy. W imieniu rodziców małej Igi zachęcamy do wpłat. Link poniżej.

www.siepomaga.pl/iga

- Prosimy o pomoc, tak bardzo jej potrzebujemy. Dołącz do nas, a obiecujemy, że się nie poddamy. Błagamy, uratuj naszą córeczkę – apelują rodzice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.