Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W Słubicach funkcjonuje już dzienny dom opieki dla seniorów, a w Górzycy od września działać będzie podobna placówka, ale przeznaczona dla osób niesamodzielnych. Oba poprowadzi Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Jesienią ruszą również certyfikowane kursy na opiekuna osób starszych i asystenta osób niepełnosprawnych.

remont gorzyca

- Przed naszą fundacją nowe wyzwane. Otwieramy Dom Dziennego Pobytu dla osób niesamodzielnych, niekoniecznie seniorów. Mogą to być osoby niesamodzielne z różnych powodów, np. niepełnosprawności, samotności czy trudnej sytuacji życiowej – wyjaśnia Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

DDP powstaje w ramach większego projektu Opiekuńcze Skrzydła Powiatu, o którym nie raz mieliśmy okazję pisać. Dom będzie się mieścić w osobnym budynku, zlokalizowanym na terenie Kompleksu Sportowo Rehabilitacyjnego w Górzycy.

W pomieszczeniach właśnie trwa remont, ale ekipa remontowa szybko się uwija, aby zdążyć na uroczyste otwarcie, które zaplanowano 30 sierpnia. Dom rozpocznie działalność 1 września. Na chętnych czeka 20 miejsc.

- Dzięki dobrej współpracy z władzami samorządowymi Górzycy, czyli z wójtem Robertem Stolarskim i Gminnym Ośrodkiem Kultury z dyrektorką Małgorzatą Gniewczyńską na czele, udało się znaleźć doskonałe miejsce na ten dom właśnie w Górzycy. Co bardzo ważne dla podopiecznych, dzięki współpracy z GOK, będą oni mogli korzystać z wysokiej jakości sprzętu do fizjoterapii – mówi M. Tokarska.

remont gorzyca3

Podopieczni DDP będą mieć zapewnioną opiekę przez 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. M. Tokarska wyjaśnia, że oprócz zajęć rehabilitacyjnych i usprawniających, będą można miło i ciekawie spędzać czas np. na wspólnych zajęciach z rękodzieła czy gotowaniu we wspólnej kuchni.

W ramach tego samego projektu na jesień fundacja uruchomi również dwa certyfikowane kursy: opiekuna osób starszych i asystenta osób niepełnosprawnych.

Fundacja przyjmuje zgłoszenia - zarówno na oba kursy, jak i do Domu Dziennego Pobytu w Górzycy. Więcej informacji w biurze Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, I piętro biblioteki COP, ul. T. Kościuszki 1 lub tel. 61 82 96 878.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.