Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
praca siles

Słubice to miasto mieszczące się w zachodniej części województwa lubuskiego, w powiecie słubickim, przy granicy z Niemcami.

To miasto, które jest niezwykle klimatyczne oraz malownicze. Nic więc dziwnego, że przyciąga do siebie wiele osób. Czy jednak oferuje dobre warunki pracy? Przekonajmy się.

Słubice - niski poziom bezrobocia

Osoby poszukujące pracy w Słubicach nie muszą martwić się o jej znalezienie. Miasto to może bowiem poszczycić się najniższym poziomem bezrobocia w całym województwie lubuskim. Wynosi ono bowiem zaledwie 3,3% co jest naturalnym poziomem bezrobocia. Wynik Słubic jest lepszy niż ogólnopolska średnia. Jest to nieco problematyczne dla pracodawców, którzy coraz częściej mają problemy ze znalezieniem pracowników i decydują się na zatrudnianie osób z zagranicy.

Kto ma największe szanse na znalezienie pracy w Słubicach?

Jak w każdym mieście, tak również w Słubicach istnieją branże, w których zapotrzebowanie na pracowników jest szczególnie duże. Miasto to jest ośrodkiem handlowo-usługowym, dlatego też zapotrzebowanie na pracowników w tych branżach jest naprawdę spore. Poza tym, w mieście tym znajduje się również spora liczba przedsiębiorstw zajmujących się produkcją. Operatorzy maszyn i wózków widłowych nie mają więc problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Prężnie rozwija się również rolnictwo, dzięki czemu wiele osób podejmuje dodatkową, sezonową pracę, która pomaga im podreperować domowy budżet.

W jaki sposób szukać zatrudnienia?

W dzisiejszych czasach większość przedsiębiorców, którzy poszukują pracowników korzysta z internetu. Publikowanie ofert na znanych portalach jest wygodne i daje dobre efekty. Dlatego też, jeśli szukamy zatrudnienia w Słubicach warto odwiedzić stronę taką jak portal jobsora.pl. To witryna, na której publikowane są oferty z wielu różnych stron internetowych.

Podsumowując, Słubice są miastem, w którym znalezienie pracy w wymarzonym zawodzie nie powinno stanowić żadnego problemu. Ofert pracy jest bowiem naprawdę sporo - dzięki temu mieszkańcy tego miasta nie muszą obawiać się o swoją sytuację.

[artykuł partnerski]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)