Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

profanacja w kosciele duch sw 2009/10/24 20:41 #4227

  • merkaba
  • merkaba Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
dzisiaj na mszy w kościele , komunie zamiast księdza rozdawał ministrant taki łysy z wąsem
czyli nastąpiła profanacja hostii
a tylko kto miał świecenia kapłańskie czyli ksiądz ma prawo rozdawać hostie

www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/42/6.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/25 09:53 #4229

  • bass
  • bass Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
No to masz problem :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/25 11:34 #4234

  • N.
  • N. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Uwierz mi, nawet jakby ja Tobie dała, to Bóg by się nie pogniewał... o ludu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/25 14:55 #4241

  • monia
  • monia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Też się którejś niedzieli zdziwiłam jak zobaczyłam tego gościa (o ile się nie mylę prowadził kiedyś kiosk ruchu koło "Rossmana")jak podaje komunię , nigdy jednak nie brałam od niego komunii bo nie zgadzam się z tym.Nie wiem czemu proboszcz pozwala na to.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/25 16:55 #4242

  • x.pk
  • x.pk Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
...to nie profanacja!!! - tylko szafarz nadzwyczajny - czyli taka funkcja w kościele katolickim którą mogą sprawować w kościele wybrani ludzie, po szczególnym przygotowaniu i błogosławieństwie (patrz Sobór Watykański II) - nawet jeśli w życiu codziennym prowadzą kiosk! ... zanim sie kogoś na forum osądzi o profanację to warto wcześniej się trochę doedukować, żeby nie wyjść na głąba i nie obsmarować niewinnych ludzi! Pozdrawiam serdecznie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/25 18:07 #4243

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Zamiast iść do proboszcza i spytać co to za "praktykant" rozdaje komunię oraz wyjaśnić sprawę, to pisze jakiś "oświecony" na forum, że to profanacja.
Typowe podejście "katolika" do sprawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/25 18:21 #4245

  • ja
  • ja Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
dokladnie-zamiast robic niepotrzebna zadyme na forum wystarczyloby nawet wpisac haslo w google
na miejscu osoby, ktora zalozyla ten watek wstydzilabym sie-chodzisz do kosciola i takie bzdury pleciesz-oskarzasz kogos nie majac pojecia jaka jest prawda..zal mi ciebie i zastanow sie po co wlasciwie chodzisz do tego kosciola skoro tak cie on bulwersuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/25 19:02 #4247

  • światły
  • światły Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
typowy katolik-pozer z ciebie, żal mi ciebie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/28 00:08 #4294

  • merkaba
  • merkaba Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
te antybiblijne obrzędy wielokrotnie potępiał ojciec sw Jan Paweł 2 ,a w swoim liście o tajemnicy i kulcie eucharystii dominicae cenae pisze komunia św na rękę jest godnym ubolewaniem brakiem czci dla hosti eucharysti a potepiajac wprowadzenie szafarzy świeckich pisze dotykanie konsekrowanych postaci eucharystycznej a także rozdawanie ich własnymi rękoma jest właśnie przywilejem wyświeconych kapłanów
przyjmowanie komunii z rak szafrza swieckigo ogromnie obniza autorytet biskupa i kapłana w oczach wiernych zaciemnia a nawet fałszuje wiare w realna i rzeczywista obecność Jezusa w eucharystii

papież nigdy nie udzielił pozwolenia by komunie udzielano na stojąca i z rak szafarza świeckiego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/28 09:48 #4298

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jak widać nie tylko w PO mają swojego szefa w głębokim poważaniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/28 14:36 #4301

  • Jaś
  • Jaś Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie zgadzam się na podawanie komunii gołą ręką w którą przed chwilą się kichało !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/28 15:44 #4304

  • Katoliczka
  • Katoliczka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Wiecie co ale macie problemy.Problemem jest głód,wojna , kataklizmy albo choroba ,a nie to kto w kościele rozdaje komunie.Jestem osobą wierzącą i praktykującą i nie sprawia mi to żadnej różnicy kto podaje mi komunie.To dobrze że tacy zwykli ludzie chcą być tak blisko Boga oraz kościoła i dzielić się swoją wiarą z innymi wiernymi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/28 18:42 #4306

  • toja
  • toja Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie ukrywam, ze do kosciola nie chodze, ale z czystej ciekawosci zapytam... w czasie gdy ten 'Pan" podaje komunie swieta to co robi ksiadz? Siedzi po prostu? Czy moze jest jakis powod dla ktorego to nie ksiadz podaje komunie, robi w tym czasie cos innego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/29 16:10 #4317

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ludzie! katolicy! zamiast isc z tym do księdza i wyjaśnić to grzeszycie debile!!! spiskujecie, obgadujecie, knujecie..taki jest właśnie katolik- tylko w kościele święty,zakłamani jesteście. ja nie mam problemu bo nie chodze do kościoła i mnie to nie obchodzi co tam żerujecie!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:profanacja w kosciele duch sw 2009/10/29 19:44 #4318

  • Karola
  • Karola Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Żal mi ciebie. Ewidentnie jesteś z tych, co do kościoła trafiają jak zabłądzą w drodze pod sklep. Świadczy o tym po pierwsze fakt: szafarze w naszej parafii pełnią posługę od dwóch lat. Przeszli specjalne rekolekcje i kurs przygotowujący kończący się egzaminem oraz odpowiednie święcenia z rąk biskupa w Świebodzinie. Ksiądz Proboszcz przedstawiał ich godność podczas każdej Mszy Świętej w niedzielę po święceniach.(wierzący człowieku pewnie wtedy zaspałeś lub byłeś w trakcie pielgrzymki pieszej do mekki lub innego przeświętego miejsca ;] ). Po drugie nie odróżniasz zwykłego ministranta od lektora . Pozdrawiam i życzę oświecenia jakiegoś.. bo na twą inteligencję chyba liczyć nie można..więcej wiary

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2