Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/02/05 16:27 #36238

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70
Napisał do nas jeden z mieszkańców Kunowic, który prosił o poruszenie problemu nieprzyjemnego zapachu od strony wysypiska, który daje się we znaki mieszkańcom Kunowic. Przyjrzymy się bliżej tej sprawie i zapytamy o nią odpowiednie instytucje.

W międzyczasie zapraszamy do dyskusji, dajcie znać w komentarzach jakie są wasze odczucia, czy potwierdzacie te doniesienia.

Poniżej treść wiadomości, którą otrzymaliśmy.

Witam serdecznie. Chciałbym poruszyć problem odoru pochodzącego z wysypiska ZUO International w Kunowicach. Wczoraj i dzisiaj od rana chyba większość z mieszkańców miała przyjemność poczuć na co stać w tym roku ww. wysypisko śmieci. Dodam, ze mamy aktualnie zimowa porę roku i minusowe temperatury a smród można było poczuć w zamkniętym aucie przy kościele. Co czeka nas wiosna i latem? Niektórzy mieszkancy zastanawiają się już nad sprzedażą domów a ci którzy myśleli o przeprowadzce do Kunowic zastanawiają się nad wstrzymaniem inwestycji. Z tego co mi wiadomo Sprawa była wielokrotnie zgłaszana do Sołtysa, UM w Slubicach oraz WIOŚ-u w Gorzowie Wlkp. lecz nikt na ten odór sposobu nie znalazł. Można było ostatnimi czasy usłyszeć również , ze w związku z zamykaniem innych śmietnisk w Polsce to nasze lokalne zyska w tym roku jeszcze więcej zleceń także czekają nas piękne grillowe wieczorki, z maseczek ochronnych przesiądziemy się wszyscy na maski gazowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/03/06 19:42 #36313

  • gucios
  • gucios Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 1
Przez kilka lat odwiedzałem regularnie Sulęcin mijając wysypisko położone przy trasie do tego miasta. W zależności od kierunku wiatru czy lato , czy zima odór był wyczuwalny. Oczywiście szczególnie latem. Widząc nowo powstające osiedla w Kunowicach od strony wysypiska zastanawiałem się, gdzie ci ludzie mają głowy ?. Teraz będzie , że śmierdzi i trzeba będzie przenieść wysypisko. To jak te historie o przeniesieniu się mieszczucha na wieś i pisaniu skarg, że koguty pieją , krowy śmierdzą i kurzy się w żniwa. Wysypisko jest w Kunowicach od dziesiątek lat , widocznie działki budowlane rozdawane były za darmo.
Za tę wiadomość podziękował(a): damcio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/03/08 06:22 #36318

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Popieram kolegę wyżej. Po co się budowaliście przy wysypisku śmieci? W Słubicach też są działki sprzedawane przy oczyszczalni ścieków i jak ludzie się wybudują to co zlikwidować oczyszczalnię? Czy działki pod linią wysokiego napięcia, gdzie panuje wysokie promieniowanie elektromagnetyczne to co też uciąć kable bo przeszkadza?

Podsumowując to w Słubicach od paru dni też śmierdzi i to raczej nie jest wina wysypiska tylko rozpoczął się sezon rolniczy. Widziałem ostatnio traktory na polach i jakiś nawóz sypali.
Za tę wiadomość podziękował(a): damcio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ja28rek.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/03/08 14:23 #36320

  • belinis
  • belinis Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 2
Do Pana z Kunowic co się poskarżył redakcji szkoda że Pan i Pana sąsiedzi co się teraz zastanawiają nad sprzedażą domów nie zastanowili się trzy razy czy zaczynać budowę pod składowiskiem odpadów.
Za tę wiadomość podziękował(a): damcio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/03/10 15:53 #36327

  • ijas
  • ijas Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tu nie chodzi o smród na nowo powstałym osiedlu (gdzie pewnie też czuć nieprzyjemny zapach), lecz o smród w starej części Kunowic przy kościele lub szkole gdzie ludzie budowali domy znacznie wcześniej niż powstało wysypisko.
Wysypisko powstało 30 lat temu i miało istnieć 10-15 lat i miało służyć dla Słubic i najbliższej okolicy
Po sprzedaży dla Francuskiej firmy zostało rozbudowane i obecnie są przyjmowane nieczystości z całego powiatu .Czas pomyśleć nad lokalizacją nowego wysypiska, bo za kilka lat i w Słubicach będzie wielki smród.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/07/02 23:44 #36578

  • piniu
  • piniu Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 1
No to super wygląda ten Recykling. Do dziury Siup i się zasypie. A ciężarówki odjadą . pan sianko weżmie a potem placyk zostawi i pojedzie da da. A ty dumaj co tam w glebie kwitnie.:huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/07/03 11:55 #36579

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
A po zasypaniu pewnie drzewa zasadzą tam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/09/30 11:00 #36624

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70
Nowe informacje w sprawie zapachu z wysypiska.

www.slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/...e-o-nowej-inwestycji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2023/07/17 12:04 #37081

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70
Wracamy to tematu nieprzyjemnego zapachu z wysypiska w Kunowicach.

W ostatnich dniach jest on szczególnie uciążliwy ze względu na wysokie temperatury. Po dzisiejszej nocy, gdy znowu mocno doskwierał mieszkańcom, otrzymaliśmy kolejną wiadomość w tej sprawie od naszego czytelnika. Poniżej jej treść.

Dzień dobry, 

Chciałbym zainteresować Państwo tematem odoru który zalewa Kunowice oraz coraz częściej już i Drzecin. Od 2021 jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorem zakładu Ewa Bury, który zapewnię pomoc gdyż chce żyć z nami, mieszkańcami  w przyjaznych warunkach, jednak z roku na rok jest coraz gorzej. Burmistrz nie interweniuje, albo robi to tak, że nie przynosi to żadnych skutków. Sołtys Kunowic bez wsparcie Burmistrza dużo nie jest w stanie zrobić. 

Mamy lato, i wieczorem musimy zamykać okna, gdyż odór jest tak okropny. 

Proszę o poruszenie tematu w mediach. 

Z chęcią jestem w razie dalszych pytań do Państwa dyspozycji. 

Z poważaniem 
(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)
Mieszkaniec Kunowic


Zapytamy władze Słubic czy w tej sprawie prowadzone są jakieś rozmowy lub działania. Zapytamy też przedstawicieli ZUO, czyli spółki, która zarządza wysypiskiem, co zmieniło się na przestrzeni dwóch lat, gdy były zapowiadane zmiany mające wyeliminować te uciążliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2023/07/17 15:04 #37082

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2023/12/26 13:06 #37149

  • jawamdame
  • jawamdame Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ostatnio pod Dino w Kunowicach widziałem auto firmy zajmującej się budową spalarni gazów powstających z odpadów, czyżby problem miał się rozwiązać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2024/03/07 19:43 #37184

  • Marek 01
  • Marek 01 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Podmiot gospodarczy prowadząc swoją działalność nie może prowadzić jej w sposób uciążliwy dla innych mieszkańców. Jeżeli właściciel wysypiska powoduje immisję uciążliwą w tym przypadku materialną ( zapach ) i nie może nad tym zapanować, to taka działalność musi zostać bezwzględnie zakończona. Ta działalność przeszkadza w codziennym życiu wszystkim mieszkańcom Kunowic ( 1200 mieszkańców) i zaczyna również doskwierać w Drzecinie. Działalność ta negatywnie wpływa na zdrowie, powoduje złe samopoczucie fizyczne i psychiczne i uniemożliwia korzystanie z posiadanej własności ( domów i mieszkań ), a to nie jest zgodne z ustawą zasadniczą. Z ustaleń wynika, że firma się rozwija więc mieszkańcy Słubic za kilka miesięcy będą odczuwać tą samą uciążliwość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Marek 01.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2024/03/08 23:27 #37185

  • new_age
  • new_age Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dokładnie,ten smród czuć w coraz dalszych zakątkach,ostatnio wieczorem już był on wyczuwalny w okolicach słubickiego SOSIRU. To jest jakaś tragedia,mamy jeszcze okres zimny i potrafi tak śmierdzieć,że jak myślę o lecie i wyjściu do ogrodu to,aż płakać się chce ( mieszkam w Kunowicach). I nie wiem jak ktoś może porównywać "mieszczucha" psioczącego na traktor na wsi, bo ten smród jest problemem, który się rozrasta i bardzo uprzykrza życie ludziom,którzy mieszkają tam od lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1