Dobre wiadomości napłynęły do nas z Rio de Janeiro. Anna Harkowska wywalczyła swój pierwszy medal podczas rozgrywanych w Brazylii igrzysk paraolimpijskich. Nasza kolarka zajęła drugie miejsce w jeździe indywidualnej na czas.

anna harkowska bg
Anna Harkowska (fot. Sport Warmii i Mazur)

Polce zmierzono na mecie czas 28:52.79. Lepsza od niej okazała się tylko Sarah Storey z Wielkiej Brytanii, która uzyskała 27:22.42. Na trzecim miejscu uplasowała się Samantha Bosco z USA z wynikiem 29:04.66.

To był trzeci start Anna Harkowkiej w Rio, ale pierwszy na szosie. Wcześniej rywalizowała na torze. W wyścigu na dochodzenie zajęła 4 miejsca (do medalu zabrakło jej 0,04 sekundy), a następnie była 13 w sprincie na 500 metrów.

Annę Harkowską czeka udział w jeszcze jednej konkurencji. 17 września odbędzie się kolarski wyścig ze startu wspólnego. Tu także będzie jedną za faworytek do medali.