Sezon lekkoatletyczny w pełni, a kolejne udane starty ma za sobą najlepszy obecnie sprinter Lubusza Słubice, Antoni Plichta. Najpierw zdobył podwójne mistrzostwo województwa lubuskiego, a następnie tytuł mistrza kraju zrzeszenia LZS.

zamosc plichta

Pierwszy sukces "wybiegał" na stadionie w Zielonej Górze. 31 maja podczas mistrzostw woj. lubuskiego juniorów w lekkiej atletyce wywalczył dwa złote medale w biegach na 100 i na 200 metrów. Na dodatek w każdej z tych konkurencji pobił swój rekord życiowy - uzyskał odpowiednio 11.00 oraz 22.63.

Kilka dni później podopieczny trenera Krzysztofa Wesołka potwierdził świetną dyspozycję podczas mistrzostw Polski LZS, które odbyły się w Zamościu. Wywalczył kolejne złoto w biegu 100 metrów (11.03) oraz srebrny medal na dwukrotnie dłuższym dystansie ze świetnym czasem 22.47.