W XV kolejce spotkań piłkarskiej A-klasy zespół SKP Słubice pokonał Leśnika Lemierzyce 4-2. Dla słubiczan był to pierwszy mecz na własnym stadionie podczas wiosennej rundy rewanżowej. Zmagania piłkarzy śledziliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem.

SKP Słubice 2016
SKP Słubice - sezon 2015/2016

Wszystko rozpoczęło się dobrze. Składne ataki i przewaga słubiczan w polu dały im do przerwy prowadzenie 2:0 (gole strzelali Paweł Rygiel z karnego 34' i Piotr Mroziński 45'). Gdy po przerwie na 3:0 podwyższył Łukasz Kozyra (57') wydawało się, że jest po meczu. To był jednak dopiero początek emocji.

Goście ruszyli do huraganowych ataków i w ciągu ośmiu minut zdobyli dwie bramki, na dodatek każdą po rzucie rożnym (66' i 74"). W szeregi SKP wkradł się niepokój. Skołatane nerwy kibiców uspokoił jednak Łukasz Kozyra, który strzelając swoja drugą bramkę (77') ustalił wynik na 4:2 dla Słubic.

Kolejne trzy punkty zainkasowane, ale w tabeli SKP nadal na czwartej pozycji ze stratą jedenastu oczek do liderującej Toromy Torzym. Za tydzień kolejne spotkanie, tym razem na wyjeździe. Rywalem SKP będzie Juwenia Boczów.

Skład SKP: Szydło - Karol Jasiński, Maciej Bartczak, Tomków (50' Rommel), Najder (63' Zborowski) - Krajewski, Marcin Bartczak (63' Krystian Jasiński), Mroziński, Rygiel - Zając, Kozyra (87' Polowczyk).