Polonia Słubice

To był jak na razie jeden z najlepszych meczów tegorocznego sezonu w wykonaniu Polonii Słubice. Poloniści w prestiżowych derbach powiatu słubickiego pokonali na wyjeździe dotychczasowego lidera IV ligi – Ilankę Rzepin – aż 3:0.

Mecz toczył się w bardzo złych warunkach atmosferycznych. Intensywne opady deszczu, które w sobotę pojawiły się nad całym woj. lubuskim, nie spowodowały jednak, że na stadionie przy ul. Poznańskiej brakowało emocji.

Gospodarzom od początku nie szło, a gracze Polonii szybko zaczęli wykorzystywać swoje szanse. Pierwszą bramkę zdobył niezawodny Przemysław Begier już w 19 minucie, a jeszcze przed przerwą, po nieudanej pułapce ofsajdowej, drugie trafienie dołożył Łukasz Chrostowski.

Po zmianie strony Ilanka nie była w stanie zdobyć kontaktowego gola. Skutecznie odpowiedziała za to Polonia. Trzecia bramka padła łupem Przemysława Stępnia w 65 min. Taki wynik utrzymał się do końcowego gwizdka i trzy punkty pojechały do Słubic.

Poloniści nie mają zbyt dużo czasu, aby celebrować zwycięstwo. Już w środę (30 września) jadą do Gorzowa Wlkp. na kolejną rundę Puchar Polski. O godz. 16 zagrają tam z II drużyną miejscowej Warty (klasa okręgowa).

A w sobotę (3 października) czeka ich ciekawie zapowiadający się ligowy pojedynek z Piastem Iłowa, sąsiadem z tabeli. Mecz zaplanowano w Słubicach o godz. 15.

Komplet wyników i tabelę IV ligi znajdziecie TUTAJ.