Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

W Ośnie Lubuskim sprawdzili swoją kondycję (foto/wyniki)

Za nami pierwsze spotkanie z Testem Cooperem tej wiosny. 16 kwietnia poziom swojej kondycji sprawdzili biegacze z Ośna Lubuskiego. I jak się okazało - cytując klasyka - nie jest źle, a nawet lepiej. Padło wiele bardzo dobrych wyników.

test Coopera

Test Coopera już na stałe wpisał się w krajobraz sportowych imprez na terenie powiatu słubickiego. Od kilku lat wiosną i jesienią gości na słubickim stadionie, a od niedawna także i w Ośnie Lubuskim. Wszystko za sprawą Piotra Kiedrowicza i jego akademii, która rozbiegała mieszkańców Słubic i okolic. Nie inaczej jest i w tym roku.

Pierwsze spotkanie odbyło się 16 kwietnia na Orliku przy Zespole Szkół w Ośnie Lubuskim. Do testu stawiła się 20-osobowa grupa chętnych, której trzon stanowili przede wszystkim członkowie miejscowych Morsów. Biegały całe rodziny: mamy, ojcowie, dzieci. - Dla frajdy i dobrego samopoczucia, a przede wszystkim dla sprawdzenia samego siebie – mówili po ukończeniu 12-minutowego biegu.

Wśród nich był m.in. radny powiatowy Krzysztof Bohuszko. Nie zabrakło także osób trenujących na co dzień, jak np. ultramaratończyk Robert Kiewra, który „wykręcił” 3300 metrów. Ale i tak nie był to najlepszy wynik – 3380 uzyskał Arkadiusz Blacharski z Garbicza. Tylko 30 metrów zabrakło mu do rekordu powiatu, który wynosi 3410 i należy do Grzegorz Ulanowskiego.

Wśród pań najlepsze wyniki uzyskały trenujące w Słubickiej Akademii Biegowej nastolatki – Iga Mizerska i Karina Garczyk. Obie zaliczyły ten sam dystans – 2700 metrów.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

A na czym w ogóle polega Test Coopera? Przez 12 minut należy przebiec (lub przemaszerować) jak najdłuższy dystans. Następnie – za pomocą specjalnych tabel biorących pod uwagę wiek i płeć – odczytuje się, jaki jest poziom naszej wydolności. Test został opracowany w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej.

Z przebiegu testu bardzo zadowolony był pomysłodawca i organizator imprezy Piotr Kiedrowicz. – Cieszę się z frekwencji i uzyskanych wyników. Mieszkańcy Ośna Lubuskiego mają dobrą kondycję, szczególnie widać to po osobach, które trenują na co dzień. Kolejna okazja do sprawdzenia się będzie po wakacjach. Już dziś zapraszam wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania – mówi.

A 17 kwietnia o godz. 17:00 biegowy sprawdzian czeka jeszcze mieszkańców Słubic. Na stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapraszają wspólnie Piotr Kiedrowicz oraz Lubusz Słubice. Zapisy od godz. 16.

Poniżej zdjęcia z Testu Coopera w Ośnie Lubuskim udostępnione przez organizatora.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama