Dobre wieści z kolarskich tras, a konkretnie ze Strzelec Krajeńskich. 12-13 stycznia na terenach wokół tego miasta odbyły się 82. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. W zawodach udanie zaprezentowali się zawodnicy z dwóch naszych kolarskich klubów – AMG Cybinka Team oraz Zahnklinik Słubice Cycling Team.

przelaj patryk

Najlepiej spisał się Patryk Janiszewski (AMG), który doskonale poradził sobie na ponad 10-kilometrowej trasie wyścigu w kategorii juniora młodszego. Choć wystartował praktycznie z ostatniej pozycji (65) i miał duże problemy techniczne, to jak tyczki mijał kolejnych rywali. Niestety, do podium zabrakło nieco ponad minutę, ostatecznie zajął piąte miejsce.

- Możemy tylko sobie wyobrazić co by było, gdyby nie pech na samym początku. Wielkie gratulacje – cieszą się działacze klubu z Cybinki.

przelaj michal

W tym samym wyścigu wziął również udział czyniący coraz większe postępy Michał Ceglewski (Zahnklinik). Jak na debiut w tak prestiżowej imprezie wypadł bardzo dobrze i uplasował się w połowie stawki, na 35 miejscu.

- Trasa była bardzo trudna, ponieważ było dużo błota oraz ciężkie i śliskie podbiegi. Jechało mi się dobrze. Doping taty, znajomych oraz wskazówki trenera podczas zawodów dużo mi pomagały. Ogólnie wyścig bardzo mi się podobał – opowiada.

przelaj nikola

Powody do zadowolenia mieliśmy także w młodszych kategoriach. 14 miejsce w rywalizacji młodziczek zajęła Nikola Szulc, a 45 lokatę wśród młodzików wywalczył Mikołaj Piórkowski. Z kolei w najmłodszej kategorii (żaków) udanie zaprezentował się Dariusz Futryk, który był 13. Wszyscy startowali w barwach AMG Cybinka Team i dla nich również był to debiut w zawodach takiej rangi.

przelaj murdza

Sportowe występy to nie jedyne udane dla nas akcenty podczas kolarskich mistrzostw Polski. Krzysztof Murdza, trener Michała Ceglewskiego i dyrektor sportowy Zahnklinik Słubice Cycling Team, został uhonorowany przez Polski Związek Kolarski odznaką „Za zasługi dla kolarstwa polskiego”. Wyróżnienie, razem z siedmioma innymi działaczami, otrzymał z rąk dyrektora generalnego PZKol Waldemara Cebuli oraz prezesa LZKol. Tadeusza Jasionka.

Nasze gratulacje dla zawodników, trenerów i działaczy. Powodzenia na kolejnych zawodach!