Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Nasi kolarze walczyli w przełajowych mistrzostwach Polski

Dobre wieści z kolarskich tras, a konkretnie ze Strzelec Krajeńskich. 12-13 stycznia na terenach wokół tego miasta odbyły się 82. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. W zawodach udanie zaprezentowali się zawodnicy z dwóch naszych kolarskich klubów – AMG Cybinka Team oraz Zahnklinik Słubice Cycling Team.

przelaj patryk

Najlepiej spisał się Patryk Janiszewski (AMG), który doskonale poradził sobie na ponad 10-kilometrowej trasie wyścigu w kategorii juniora młodszego. Choć wystartował praktycznie z ostatniej pozycji (65) i miał duże problemy techniczne, to jak tyczki mijał kolejnych rywali. Niestety, do podium zabrakło nieco ponad minutę, ostatecznie zajął piąte miejsce.

- Możemy tylko sobie wyobrazić co by było, gdyby nie pech na samym początku. Wielkie gratulacje – cieszą się działacze klubu z Cybinki.

przelaj michal

W tym samym wyścigu wziął również udział czyniący coraz większe postępy Michał Ceglewski (Zahnklinik). Jak na debiut w tak prestiżowej imprezie wypadł bardzo dobrze i uplasował się w połowie stawki, na 35 miejscu.

- Trasa była bardzo trudna, ponieważ było dużo błota oraz ciężkie i śliskie podbiegi. Jechało mi się dobrze. Doping taty, znajomych oraz wskazówki trenera podczas zawodów dużo mi pomagały. Ogólnie wyścig bardzo mi się podobał – opowiada.

przelaj nikola

Powody do zadowolenia mieliśmy także w młodszych kategoriach. 14 miejsce w rywalizacji młodziczek zajęła Nikola Szulc, a 45 lokatę wśród młodzików wywalczył Mikołaj Piórkowski. Z kolei w najmłodszej kategorii (żaków) udanie zaprezentował się Dariusz Futryk, który był 13. Wszyscy startowali w barwach AMG Cybinka Team i dla nich również był to debiut w zawodach takiej rangi.

przelaj murdza

Sportowe występy to nie jedyne udane dla nas akcenty podczas kolarskich mistrzostw Polski. Krzysztof Murdza, trener Michała Ceglewskiego i dyrektor sportowy Zahnklinik Słubice Cycling Team, został uhonorowany przez Polski Związek Kolarski odznaką „Za zasługi dla kolarstwa polskiego”. Wyróżnienie, razem z siedmioma innymi działaczami, otrzymał z rąk dyrektora generalnego PZKol Waldemara Cebuli oraz prezesa LZKol. Tadeusza Jasionka.

Nasze gratulacje dla zawodników, trenerów i działaczy. Powodzenia na kolejnych zawodach!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama