Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Znamy mistrzów Słubic w tenisie stołowym

Za nami Turniej Karpia Felka, który miał rangę otwartych mistrzostw Słubic w tenisie stołowym. W ping-pongowe szranki stanęło niemal 30 zawodników, w tym 4 panie. Najlepsi otrzymali nagrody, puchary i dyplomy.

tenis felek

Lokalni pasjonaci tenisa stołowego spotkali się 21 grudnia w sali gimnastycznej przy ul. Sportowej. Walczyli o nie byle jakie trofeum – był nim Puchar Karpia Felka i tytuł najlepszego tenisisty stołowego w Słubicach. Organizatorami zawodów byli Stowarzyszenie FSL Aktywni dla Powiatu i Słubicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Turniej odbywał się w kategorii open, bez podziału na kategorie wiekowe. Udział w nim wzięło blisko 30 zawodników, w tym 4 panie. Zawody otworzyli prezes SOSiR Zbigniew Sawicki i Ireneusz Donigiewicz z zarządu firmy Erka Trans, która była sponsorem imprezy.

Wśród pań najlepsza okazała się Amelia Wiącek, za nią uplasowała się Milena Krajewska i dwie siostry Olech ze Słubic: Izabela i Ola. Odebrały zasłużone nagrody, puchary i dyplomy. Wręczyli je Robert Tomczak, prezes FSL Aktywni dla Powiatu i sponsorzy Adam Borkowski i Mieczysław Marciniak.

tenis felek_3

Potem przyszedł czas na turniej główny, rozgrywany systemem brazylijskim (zawodnik odpada po drugim przegranym meczu). – Wśród panów walka o główne pozycje trwała do samego końca – relacjonuje R. Tomczak.

W półfinałach spotkali się Radosław Żelengowski i Maciej Cieślik oraz Mirosław Rogowski i Mateusz Żelengowski. Zwyciężyli ci ostatni i to właśnie oni zagrali w wielkim finale, którzy rozstrzygnął an swoją korzyść M. Żelengowski. A mecz o brązowy medal wygrał R. Żelengowski.

R. Tomczak był bardzo zadowolony z poziomu i z atmosfery turnieju – świątecznej, ale i sportowej. – Najważniejszy tego dnia nie był wynik, ale spotkanie sympatyków tenisa stołowego. Cieszymy się, że udział wzięły również panie. Wśród panów walka była naprawdę zacięta. W systemie, który wprowadziliśmy, najlepsi mieli do rozegrania po 7 meczów, także na końcowe zwycięstwo trzeba było się sporo napracować – dodaje R. Tomczak.

tenis felek_2

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, rzeczowe, puchary i dyplomy. Na koniec organizatorzy rozlosowali również kilka nagród rzeczowych. W tym roku na turnieju nie było głównego bohatera czyli… karpia. Zwyciężyła ekologia – wszystkie karpie Felki pływają w spokoju.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama