Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Sport Lekkoatleci zakończyli sezon (foto/wyniki)
reklama
reklama

Lekkoatleci zakończyli sezon (foto/wyniki)

To był ostatni lekkoatletyczny weekend tego sezonu. Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji najpierw o medale mistrzostw euroregionu rywalizowała młodzież, a dzień później swoją imprezę mieli weterani. Jak im poszło? Mamy komplet wyników i fotorelację.

Mistrzostwa Euroregionu

5 października w Słubicach ponownie zagościli najlepsi młodzi sportowcy z Euroregionu Pro Europa Viadrina. Swoje mistrzostwa mieli już po raz 16. Na skoczni, bieżni i rzutni rywalizowała młodzież w kategoriach U14, U16 oraz U18. W stawce kilkuset uczestników byli lekkoatleci m.in. z Gorzowa, Lubina, Wolsztyna, Żar, Głogowa czy Międzychodu. Honoru gospodarzy bronili oczywiście reprezentanci Lubusza Słubice i Słubickiej Akademii Biegowej.

Jak im poszło? Blisko 30-osobowa grupa słubiczan spisała się bardzo dobrze. Mimo, że to końcówka sezonu, to padło wiele rekordów życiowych. Mieliśmy też swoje miejsca na „pudle”. Złote medale i mistrzowskie tytuły wywalczyli: Maja Smolarczyk na 600 metrów, Łukasz Dziubiński na 800 metrów, Maja Konberg na 800 metrów oraz Paulina Polańska w rzucie dyskiem.

Podczas zawodów padło wiele wartościowych wyników. 15-letnia Mia Marten z Fürstenwalde skoczyła wzwyż 1.55, a rok starsza Weronika Bajor ze Szprotawy posłała oszczep na odległość 42.01. Chłopcy także pokazali się z dobrej strony. Zaledwie 12-letni Bartosz Dziuba z Wolsztyna rzucił piłeczką palantową aż 63 metry, a liczący sobie 16 wiosen Jakub Kanik z Wałbrzycha pchnął kulą 16.99.

ZOBACZ WYNIKI

Rywalizacji młodzieży przyglądali się zaproszeni goście: przedstawiciel euroregionu Marcin Guła, wiceprezes Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki Andrzej Szczesny, zastępca burmistrza Słubic Roman Siemiński oraz słubiccy radni z przewodniczącym Mariuszem Olejniczakiem na czele.

Mityng weteranów

Dzień po młodzieży na tym samym obiekcie spotkali się lekkoatletyczni weterani, czyli zawodnicy, którzy ukończyli co najmniej 35 rok życia. Zawody wielobojowe w rzutach były połączone z memoriałem poświęconym pamięci Zdzisława Skręty, nauczyciela w-f i nieodżałowanego propagatora sportu i zdrowego stylu życia.

Gospodynią imprezy była świeżo upieczona wicemistrzyni świata weteranów w rzucie dyskiem, słubiczanka Małgorzata Krzyżan. I to on wygrała memoriałową konkurencję, czyli pchnięcie kulą posyłając ją na odległość 11.43. Wśród panów najlepszy był... 77-letni (!) Czesław Roszczak z Pogorzeli, który pchnął 12.23 (nie była to najdluższa odległość, ale najwyżej punktowana).

Nagrody dla nich i zwycięzców pozostałych konkurencji wręczali żona śp. Zdzisława Skręty – Jolanta oraz trener Małgorzaty Krzyżan Oleg Pachol z Lubusza Słubice. Towarzyszył im wspomniany wcześniej wiceprezes LZLA Andrzej Szczesny.

ZOBACZ WYNIKI

Dwudniowe zmagania wieńczące tegoroczny sezon podsumował prezes LKS Lubusz Słubice Ryszard Chustecki.

- W imieniu burmistrza Słubic oraz własnym dziękuję wszystkim startującym zawodnikom za uczczenie pamięci naszego serdecznego kolegi, nauczyciela i wychowawcy dzieci i młodzieży. A zakończony sezon lekkoatletyczny niech pozostanie w pamięci naszych mieszkańców. Dużo wspaniałych wyników uwidocznionych w tabelach PZLA. Wyniki są podziękowaniem za całoroczny trud zawodników, ich trenerów, rodziców. A na następne zawody lekkoatletyczne zapraszamy w maju przyszłego roku – powiedział w rozmowie z naszą redakacją.

Jak było na zawodach? Zapraszamy na fotorelację.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama