Udanie zakończył się występ reprezentantów Lubusza Słubice na Mistrzostwach Polski Weteranów w lekkiej atletyce, które odbyły się w dniach 1-2 lipca. Z dalekiego Krakowa słubiczanie przywieźli aż 5 medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

weterani lubusz

Klasą samą w sobie była Małgorzata Krzyżan, która w kategorii K45 zdobyła złoto w dysku oraz srebro w pchnięciu kulą. Po zakończeniu tej drugiej konkrencji czuła spory niedosyt, bo do pierwszego miejsca zabrakło je ledwie 2 centrymetrów! Złoty medal wywalczył też jej młodszy kolega Piotr Sławuta (M40) w kuli, a w rzucie dyskiem był czwarty.

Dwóch reprezentantów mieliśmy również w kategorii M35. Arkadiusz Bojarski sięgnął po srebro w dysku i brąz w pchnięciu kulą, natomiast Łukasz Horoszkiewicz miał pecha, bo w obu tych konkurencjach zajął najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Obaj jednak byli zadowoleni ze swoich występów.

Zmagania zawodników czujnym okiem obserwował trener Oleg Pachol, bez którego - jak podkreślają sami zawodnicy - takiego gradu medali na pewno by nie było. Poniżej komplet wyników.