Słubice: 19 października 2019   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama

Cyklady Witolda Cholewy w Galerii Małej

Tym razem na ściany Galerii Małej w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury trafią wspomnienia z rejsu po Morzu Śródziemnym. Autorem zdjęć jest Witold Cholewa, fotograf od urodzenia związany z Cybinką.

witek morze

Fotografie, które będzie można obejrzeć w Galerii Małej powstały podczas rejsu, na który Witold Cholewa wybrał się ze znajomymi w październiku zeszłego roku na jachcie "Cyclades 50,5". Trasa tygodniowego rejsu wiodła Lavri pod Atenamii pomiędzy wyspami Kea, Kithnos, Siros i Mykonos.

- Witold Cholewa to prawdziwy pasjonat fotografii, więc pomimo pewnych obaw o sprzęt, nie mógł sobie odmówić uwieczniania tej podróży, komponowania kadrów, chwytania chwil, emocji, światła – wyjaśnia Anna Panek-Kusz, szefowa Galerii OKNO i kuratorka wystawy.

Wystawa składa się z ok. 40 fotek, które pokazują to, co działo się w trakcie rejsu: zaangażowanie załogi, odwiedzane miasta, bezmiar morza, siłę i grozę wiatru czy moc słońca. No i samo morze w różnych odsłonach - od sztormu po spokój.

witek morze2

Witold Cholewa (rocznik 1970) jest członkiem Amatorskiej Komórki Fotografii Artystycznej AKFA, przy Galerii Okno w Słubicach oraz Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Podczas wernisażu autor podzieli się wrażeniami z wyprawy, opowie o przygodach, mierzeniu się z pogodą, światłem, o przyjaźni i wyzwaniach. Wstęp jest wolny.

Termin: 7.03.2019, godz. 17. Miejsce: Galeria Mała Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama