Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT” zaprasza do wspólnej wędrówki
reklama
reklama

Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT” zaprasza do wspólnej wędrówki

Przed nami kolejna odsłona „lAbiRynTu”. Artystyczne „menu” jest bogate: będą wystawy, pokazy filmowe, spotkania z artystami, wykłady, performance i happeningi. Kto da się namówić na wspólne odkrywanie tajemnic sztuki współczesnej? Znamy już szczegółowy program.

Labirynt 2016

Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT” odbędzie się w dniach 13-15 października, wydarzenia tradycyjnie zaplanowano po obu stronach Odry – w Słubicach, Frankfurcie nad Odrą, a nawet sąsiednim Uradzie. Hasło tegorocznego festiwalu brzmi: „przejścia-przenikania”.

Organizatorzy jak co roku przygotowali obszerny program, bogaty w najróżniejsze wydarzenia, promujące sztukę współczesną. – Nasz festiwal z roku na rok przyciąga coraz więcej osób i zyskuje na znaczeniu. Zeszłoroczną edycję doceniło branżowe pismo ”artluk”, które sklasyfikowało festiwal na wysokiej 9 pozycji w kategorii najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Polsce – mówi Anna Panek-Kusz, szefowa Galerii OKNO.

Organizatorami przedsięwzięcia są wspomniana już Galeria OKNO działająca w ramach struktur Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury oraz polsko-niemieckie Stowarzyszenie Słubfurt. Kuratorzy dbający o merytoryczny i wizualny poziom festiwalu to:  Anna Panek-Kusz, Michael Kurzwelly i Jerzy Olek, pomysłodawca wydarzenia. Portal Slubice24 jak co roku wspiera festiwal swoim patronatem.

Labirynt Słubice

Znamy już oficjalny termin otwarcia tegorocznego „lAbiRynTu”. Uroczystość odbędzie się 13 października o godz. 15.15 w sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Można już rezerwować sobie czas, bo program zapowiada się ciekawie i… międzynarodowo.

Słubice odwiedzą artyści m.in. z Czech, Japonii, Francji, Kanady, Niemcy, Polski, Słowacji, Szwajcarii, Turcji i Węgier. Nie zabraknie oczywiście słubickich akcentów. Swoje prace zaprezentują m.in. Tomasz Fedyszyn, Anna Panek-Kusz, czy nasz redakcyjny kolega Adam Czerneńko.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, a program został ułożony tak, żeby żadne wydarzenia się nie pokrywały. Szczegóły w poniższym załączniku.

POBIERZ PROGRAM

O przygotowaniach do festiwalu i jego przebiegu będziemy na bieżąco informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama