Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
reklama
reklama

Ślady zbrodni sprzed lat prowadzą do Rzepina?

Gorzowski zespół policyjny do spraw niewykrytych zabójstw, zwany potocznie „Archiwum X”, ustalił tożsamość zamordowanego w 2003 roku mężczyzny. Nowy trop nakierował śledztwo na jedną z firm w powiecie słubickim. Czy uda się znaleźć mordercę?

rzepin archiwumx

Ciało mężczyzny wyłowiono z Odry 7 sierpnia 2003 roku z Odry w okolicach Kosarzyna w powiecie krośnieńskim. Miało wiele ran ciętych, a do szyi przymocowany kamień. Dodatkowo cechą charakterystyczną była blizna o długości 7 cm i kształcie litery „S” znajdująca się na przedramieniu. Ofiara miała na sobie zieloną bluzę oraz granatowe spodnie dresowe.

Prowadzone przez policję z Krosna Odrzańskiego śledztwo nie zaowocowało jednak znalezieniem sprawcy, a sprawa została umorzona. Nie odłożono jej jednak całkowicie do lamusa. Dzięki pracy wykonanej przez policjantów z gorzowskiego z „Archiwum X”, czyli specjalnego wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji, po latach udało się ustalić tożsamość ofiary. Okazało się, że był to urodzony w1968 r. w Mińsku Białorusin, Piotr Szewcow Wieczesław. W momencie śmierci miał 35 lat.

Mimo odkrycia personaliów zamordowanego, policja dalej nie ma jasnego spojrzenia na sprawę. Wiadomo na razie, że obcokrajowiec miał udać się do jednej z rzepińskich firm. Jednak co dokładnie robił i gdzie przebywał będąc w Polsce, pozostaje dla śledczych zagadką.

Policjanci jednak nie składają broni. Wszyscy, którym mężczyzna wydaje się znajomy lub mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w rozwikłaniu tajemnicy sprzed lat, proszeni są o kontakt z najbliższą jednostką policji lub numerem alarmowym 997.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama