Słubice: 25 maja 2017   |   Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
reklama
reklama

Ślady zbrodni sprzed lat prowadzą do Rzepina?

Gorzowski zespół policyjny do spraw niewykrytych zabójstw, zwany potocznie „Archiwum X”, ustalił tożsamość zamordowanego w 2003 roku mężczyzny. Nowy trop nakierował śledztwo na jedną z firm w powiecie słubickim. Czy uda się znaleźć mordercę?

rzepin archiwumx

Ciało mężczyzny wyłowiono z Odry 7 sierpnia 2003 roku z Odry w okolicach Kosarzyna w powiecie krośnieńskim. Miało wiele ran ciętych, a do szyi przymocowany kamień. Dodatkowo cechą charakterystyczną była blizna o długości 7 cm i kształcie litery „S” znajdująca się na przedramieniu. Ofiara miała na sobie zieloną bluzę oraz granatowe spodnie dresowe.

Prowadzone przez policję z Krosna Odrzańskiego śledztwo nie zaowocowało jednak znalezieniem sprawcy, a sprawa została umorzona. Nie odłożono jej jednak całkowicie do lamusa. Dzięki pracy wykonanej przez policjantów z gorzowskiego z „Archiwum X”, czyli specjalnego wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji, po latach udało się ustalić tożsamość ofiary. Okazało się, że był to urodzony w1968 r. w Mińsku Białorusin, Piotr Szewcow Wieczesław. W momencie śmierci miał 35 lat.

Mimo odkrycia personaliów zamordowanego, policja dalej nie ma jasnego spojrzenia na sprawę. Wiadomo na razie, że obcokrajowiec miał udać się do jednej z rzepińskich firm. Jednak co dokładnie robił i gdzie przebywał będąc w Polsce, pozostaje dla śledczych zagadką.

Policjanci jednak nie składają broni. Wszyscy, którym mężczyzna wydaje się znajomy lub mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w rozwikłaniu tajemnicy sprzed lat, proszeni są o kontakt z najbliższą jednostką policji lub numerem alarmowym 997.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę mariny rzecznej w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama