Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Upiekli pierniki i pomogą podopiecznym hospicjum

Ruszyła kolejna odsłona akcji "Serce za serce" organizowana na rzecz Hospicjum św. Wincentego a'Paulo. Młodzi wolontariusze rozdają słubiczanom piernikowe serca w zamian za dobrowolne datki.

Pierniki hospicjum
Młodzi słubiczanie pomogą hospicjum już po raz trzeci (fot. archiwum)

Zbiórka odbywa się przy współpracy z Hospicjum św. Wincentego a'Paulo, a jej głównym koordynatorem jest Bogdan Zduńczyk, nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Słubicach. To już trzecia edycja świątecznej akcji, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

W pieczenie pierników zaangażowało się kilkaset osób - uczniowie, rodzice i grono nauczyciele ze słubickich placówek edukacyjnych. Przez wiele dni, nie tylko w szkolnych murach, ale także w prywatnych w domach, trwało szykowanie świątecznych słodkości.

Dzięki przychylności proboszczów obu parafii ustalono, że pierniki będą rozdawane po wszystkich mszach świętych. Pierwsza kwesta ruszyła 11 grudnia pod kościołem św. Ducha, a tydzień później (18 grudnia) wolontariusze będą czekać na odwiedzających kościół NMP Królowej Polski.

Po zakończeniu zbiórki datki z puszek w całości zostaną przekazane na konto Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach. Pieniądze wspomogą zakup sprzętu potrzebnego do opieki nad podopiecznymi hospicjum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama