Słubice: 17 sierpnia 2019   |   Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
reklama
reklama

Europejski wieczór z biografią

Mija 25. rocznica podpisania traktatu między Polską a Niemcami o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Pod takim hasłem obchodzimy w tym roku Dzień Europy. Z tej okazji Fundacja na rzecz Collegium Polonicum oraz Stowarzyszenie My Life przygotowują europejski wieczór z biografią.

Dzień Europy Słubice

Spotkanie odbędzie się 9 maja o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Collegium Polonicum. Będzie ciekawą formą świętowania Dnia Europy dla mieszkańców dwumiasta – Słubic i Frankfurtu, oraz dobrą okazją do refleksji nad tym, co udało się zrobić przez 25 lat współpracy na pograniczu Polski i Niemiec, pomiędzy Słubicami a Frankfurtem.

Dla upamiętnienia tej rocznicy organizatorzy zaprosili 10 osób, narodowości zarówno polskiej jak i niemieckiej, do opowiedzenia fragmentu swojego życia związanego ściśle ze współpracą z sąsiadami zza Odry. Osoby te działają w przeróżnych sferach życia publicznego, co tym bardziej wpłynie na różnorodność postrzegania rzeczywistości pogranicza.

Fundacja CP chce zachęcić te osoby do podzielenia się ze społecznością lokalną Słubic i Frankfurtu swoimi refleksjami związanymi ze współpracą transgraniczną i budowaniem jej przez 25 lat.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Słubic i Frankfurtu na wieczór z biografią, podczas którego nasi respondenci będą czytać wybrany fragment swojej opowieści. Potem zaprosimy uczestników spotkania do zadawania pytań respondentom, a także opowiedzenia własnych historii i przemyśleń związanych z relacjami na pograniczu w ciągu ostatnich 25 lat - zachęca Marzena Słodownik z fundacji.

Całość poprowadzi dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum. Wieczór z biografią współorganizowany jest z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama