Słubice: 21 stycznia 2020   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Europejski wieczór z biografią

Mija 25. rocznica podpisania traktatu między Polską a Niemcami o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Pod takim hasłem obchodzimy w tym roku Dzień Europy. Z tej okazji Fundacja na rzecz Collegium Polonicum oraz Stowarzyszenie My Life przygotowują europejski wieczór z biografią.

Dzień Europy Słubice

Spotkanie odbędzie się 9 maja o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Collegium Polonicum. Będzie ciekawą formą świętowania Dnia Europy dla mieszkańców dwumiasta – Słubic i Frankfurtu, oraz dobrą okazją do refleksji nad tym, co udało się zrobić przez 25 lat współpracy na pograniczu Polski i Niemiec, pomiędzy Słubicami a Frankfurtem.

Dla upamiętnienia tej rocznicy organizatorzy zaprosili 10 osób, narodowości zarówno polskiej jak i niemieckiej, do opowiedzenia fragmentu swojego życia związanego ściśle ze współpracą z sąsiadami zza Odry. Osoby te działają w przeróżnych sferach życia publicznego, co tym bardziej wpłynie na różnorodność postrzegania rzeczywistości pogranicza.

Fundacja CP chce zachęcić te osoby do podzielenia się ze społecznością lokalną Słubic i Frankfurtu swoimi refleksjami związanymi ze współpracą transgraniczną i budowaniem jej przez 25 lat.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Słubic i Frankfurtu na wieczór z biografią, podczas którego nasi respondenci będą czytać wybrany fragment swojej opowieści. Potem zaprosimy uczestników spotkania do zadawania pytań respondentom, a także opowiedzenia własnych historii i przemyśleń związanych z relacjami na pograniczu w ciągu ostatnich 25 lat - zachęca Marzena Słodownik z fundacji.

Całość poprowadzi dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum. Wieczór z biografią współorganizowany jest z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama