Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Bijatyka na bazarze (foto/wideo)

Dziś po godz. 15 doszło do dużej bijatyki na bazarze przy ul. Kupieckiej. Na jednej z alejek starła się grupa kupców narodowości bułgarskiej z odwiedzającymi bazar obywatelami Niemiec pochodzenia arabskiego. Jak podaje policja, nie byli to uchodźcy.

bijatyka bazar
Bijatyka na bazarze (fot. Adrian)

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszych czytelników. Jeden z bazarowiczów napisał do nas, że napastnicy (była ich trójka) jako pierwsi uderzyli bułgarskiego sprzedawcę, gdy ten nie chciał im sprzedać towaru poniżej podanej ceny. W jego obronie stanęli inni Bułgarzy.

- Potwierdzamy, że doszło do takiej sytuacji. Na jednym ze stoisk na bazarze doszło do sprzeczki między 37-letnim sprzedawcą, obywatelem Bułgarii, a trójką kupujących z Niemiec. Jeden z nich, 20-latek, uderzył sprzedawcę. Ten doznał złamania nosa. W jego obronie stanęli inni kupcy. Chciałabym podkreślić, że napastnicy nie są uchodźcami, lecz osobami urodzonymi w Niemczech i posiadającymi obywatelsko niemieckie - poinformowała w rozmowie z naszą redakcją Magdalena Jankowska z KPP Słubice.

bijatyka bazar 2
Bijatyka na bazarze (fot. Damian)

Po krótkiej chwili bijatyka przeniosła się z bazaru na sąsiednią stację paliw. Tam schronili się przybysze zza Odry w obawie przed bułgarskimi kupcami. Sytuacja wyglądała dramatycznie, na miejsce przyjechało aż pięć radiowozów. Interweniującym policjantom udało się opanować sytuację i zaprowadzić porządek.

Poniżej nagranie wideo przesłane przez jednego z internautów (Grzegorza) prezentujące moment, gdy napastnicy w eskorcie policji opuszczają stację paliw na której się wcześniej schronili.Początkowo nie zatrzymano żadnego z uczestników zajścia, jednak po obdukcji lekarskiej poszkodowanego, policja zdecydowała się zatrzymać do wyjaśnień jednego z napastników, 20-letniego obywatela Niemiec. Został on juz rozpoznany przez poszkodowanego. Na razie nie przedstawiono mu zarzutów, jest podejrzany o uszkodzenie ciała, za co grozi do 5 lat więzięnia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama