Słubice: 21 stycznia 2020   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Aborcyjny dron przyleci do Słubic

27 czerwca w Słubicach pojawi się dron, który z Niemiec do Polski ma przewieź paczkę z pigułkami poronnymi. Akcja to element szerszej kampanii nagłaśniającej różnice w realiach życia Polek i kobiet z innych krajów europejskich, w których aborcja jest legalna.

dron slubice
Dron dostarczy pigułki poronne z Niemiec do Polski (fot. Women on Waves)

Za całe przedsięwzięcie odpowiada organizacja Women on Waves we współpracy z berlińską grupą wsparcia dla Polek – Ciocia Basia, kolektywem feministycznym Feminoteka oraz inicjatywą feministyczną walczącą o prawa kobiet – Porozumienie Kobiet 8 Marca.

Członkinie organizacji uważają, że łamane są prawa Polek, a sprawa dostępności bezpiecznych usług aborcyjnych w naszym kraju wymaga społecznej dyskusji. Dlatego wpadły na pomysł dostarczenia środków poronnych w tak niekonwencjonalny sposób.

- Uważamy, że drony mogą być wykorzytywane do dostarczania pigułek aborcyjnych poprzez przesłanie ich z Niemiec, gdzie aborcja jest legalna, do miasta granicznego w Polsce, gdzie aborcja jest nielegalna, z wyjątkiem przypadków ciąż, będądacych wynikiem gwałtu lub kazirodztwa, kiedy kontynuowanie ciaży zagraża zdrowiu lub życiu matki lub jeśli płód jest uszkodzony. Dron podczas lotu pozostanie w zasięgu wzroku pilota oraz nie bedzie leciał w kontrolowanej przestrzeni powietrznej. Dlatego też, wedlug polskiego, jak i niemieckiego prawa, nie potrzebujemy żadnego zezwolenia do zrelizowania kampanii - zapewniają organizatorki akcji.

Dron aborcyjny rozpocznie swój lot 27 czerwca we Frankfurcie nad Odrą o godz. 11:00 z okolic ul. "Am Winterhafen". Nie jest jeszcze znane dokładne miejsce lądowania w Słubicach. Będzie podane przez organizatorki bliżej terminu lotu. Po zakończeniu akcji przewidziana jest konferencja prasowa (około godz. 14).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama