Słubice: 21 stycznia 2020   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Dr Wojciechowski odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

Dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Collegium Polonicum i wieloletni prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznanym przez prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

- Wyróżnienie to zostało mu przyznane za zasługi na rzecz rozwoju nauki i współpracy transgranicznej. Odznaczenie otrzymał z rąk wojewody lubuskiego Jerzego Ostroucha – poinformowała Ewa Bielewicz-Polakowska rzeczniczka słubickiej uczelni.

wojciechowski wojewoda

Krzysztof Wojciechowski urodził się w 1956 roku w Warszawie. Na polsko-niemieckim pograniczu działa od 1991 roku. Uczestniczył w zakładaniu Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W 1994 Viadrina i UAM w Poznaniu powierzyły mu zorganizowanie wspólnej placówki, Collegium Polonicum w Słubicach. Wojciechowski administruje nią do dzisiaj. W 2002 roku zainicjował powstanie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, która w międzyczasie stała się jedną z największych lubuskich organizacji pozarządowych. W 2004 roku założył we Frankfurcie nad Odrą stowarzyszenie „My Life – erzählte Zeitgeschichte e.V.”, które w 2007 roku otrzymało wyróżnienie prezydenta RFN „Ort im Land der Ideen”. Stowarzyszenie zajmuje się pojednaniem między narodami przez szerzenie kultury opowieści biograficznej. Krzysztof Wojciechowski jest autorem ok. 90 publikacji naukowych, popularnonaukowych i eseistycznych.

[fot. Fundacja CP]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama