Słubice: 27 stycznia 2020   |   Imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Złodziej samochodu uciekł przez most do Słubic. Trwają jego poszukiwania (foto/wideo)
reklama
reklama

Złodziej samochodu uciekł przez most do Słubic. Trwają jego poszukiwania (foto/wideo)

Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się wczoraj wieczorem na polsko-niemieckiej granicy. Kierowca skradzionego samochodu uciekał przed mundurowymi przez most od strony Frankfurtu. Uderzył w jedno z aut i zbiegł w stronę Słubic.

ucieczka most

Wczoraj na gorąco wrzucaliśmy fotki z tego na nasz profil na Facebooku (ZOBACZ), dziś do naszej redakcji dotarł filmik nagrany przez jednego ze świadków.

Jak doszło do zdarzenia? Wszystko zaczęło się na niemieckiej autostradzie. - Wspólny, polsko-niemiecki patrol postanowił zatrzymać do kontroli jedno z jadących aut. Pojazd nie zatrzymał się, więc mundurowi ruszyli za nim w pościg - wyjaśniła naszej redakcji Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Co było dalej? Kierowca jechał brawurowo, stwarzając zagrożenie dla innych. Zjechał do Frankfurtu, skąd – jak słusznie domyślili się pogranicznicy – będzie próbować dostać się do Polski. Niemiecka policja ustawiła blokadę na przyczółku mostu na Odrze, ale kierowca z ogromną prędkością ominął ją przejeżdżając pasem zieleni.

ucieczka most2

Daleko jednak nie zajechał. Po około 100 metrach uderzył w inny pojazd (na moście zrobił się korek ze względu na policyjną blokadę) i kontynuował ucieczkę pieszo. Zbiegł w stronę Słubic, a w pościg za nim udało się patrol. Mężczyzny nie udało się jednak złapać, ale jak wyjaśnia J. Konieczniak, pogranicznicy mają jego rysopis. Auto, którym się poruszał, było kradzione.

Poniżej klip z filmami udostępnionymi naszej redakcji przez świadków. Uwaga, nagranie zawiera treści niecenzuralne (nie usuwaliśmy dźwięku za względu na charakter i realizm nagrania)! Film można obejrzeć także TUTAJ.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama