Słubice: 17 października 2019   |   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
reklama

Premier Morawiecki i cysterny wstydu w Świecku

Dziś w Świecku gościliśmy premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu mówił o przemycie paliwa oraz uciekających dochodach państwa za czasów rządów koalicji PO-PSL. Tłem do jego wystąpienia były tzw. cysterny wstydu.

Cysterny wstydu

Premier przyjechał na teren przejścia granicznego w Świecku w towarzystwie szefa sztabu wyborczego PiS Joachima Brudzińskiego. Briefing prasowy odbył się krótko przed południem.

- Polacy pracowali bardzo dużo i ciężko, ale gdzieś te pieniądze wyciekały. Poprzez proceder przemytu paliwa straty sięgały 22-24 mln zł dziennie. Trzeba było się zatem zabrać za tych bandytów w białych kołnierzykach - mówił M. Morawiecki.

Jego zdaniem dopiero rządy PiS uszczelniły niesprawny system finansów publicznych. – Chodzi nie tylko o paliwo. Podobnie nieprawidłowości dotyczyły m.in. produktów tytoniowych, wyrobów alkoholowych czy elektronicznych – dodał premier. Szacowana przez niego luka VAT to kwota rzędu 30-50 mld rocznie.

Premier zapewnił, że dzięki działaniom jego środowiska politycznego, udało się zapewnić finansowanie na rozmaite programy społeczne, w tym 500 plus. - Udowodniliśmy, że jesteśmy partią, która potrafi to zrobić – podkreślił szef rządu.

Cysterny wstydu

Wybór miejsca na konferencję – czyli przejścia granicznego – nie był przypadkowy. To tędy właśnie odbywa się główny ruch tranzytowy między wschodem a zachodem Europy. - Musimy zdać sobie sprawę, że to złodziejstwo przekraczało wszelkie granicę, w przenośni i dosłownie, bo jesteśmy na granicy – powiedział podczas wystąpienia.

O co chodzi w cysternach wstydu? To jeden z kluczowych elementów kampanii wyborczej PiS. Wg premiera mają one udowodnić Polakom, jak niefrasobliwie zarządzano finansami publicznym i jaka była skala wyłudzeń podatkowych za rządów koalicji PO-PSL.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama