Słubice: 11 grudnia 2019   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
reklama
reklama

Uwaga, będzie gorąco!


Choć w kalendarzu wciąż wiosna, to za oknem zaczyna się lato – i to porządne! Czeka nas kilka prawdziwie upalnych, letnich dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami. Dużo pijcie i uważajcie na siebie!

upal niebo

Ostrzeżenie o upałach wydane przez IMGW obowiązuje od 3 czerwca od godz. 13 do 5 czerwca do godz. 17. Według synoptyków, temperatury mogą wynosić od 29 do 31 st. C. W nocy ma być od 16 do 18 st. C.

W taki upał pamiętajcie o kilku najważniejszych zasadach: żeby stosować kremy z filtrem UV, nosić nakrycie głowy i oczywiście pić dużo wody, oczywiście najlepiej niegazowanej. Pamiętajcie, że alkohol odwadnia organizm – lepiej go unikać. Bezwzględnie również nie należy zostawiać dzieci ani zwierząt w zaparkowanych samochodach.

Duże upały to ryzyko udaru słonecznego, podrażnień skóry spowodowanych zbyt długim przebywaniem na słońcu oraz zasłabnięć. Ale wysoka temperatura to problem nie tylko dla ludzi. Może powodować np. uszkodzenia nawierzchni dróg oraz wzrost zagrożenia pożarowego.

Trzymajcie się – przed nami całe lato!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama