Słubice: 11 grudnia 2019   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Jakie szkody przyniósł wiatr? Strażacy: było spokojnie
reklama
reklama

Jakie szkody przyniósł wiatr? Strażacy: było spokojnie

Wiatr, o którym wczoraj informowaliśmy, na razie nie przysporzył strażakom dużo więcej pracy. Silne podmuchy mogły być za to przyczyną przewrócenia się ciężarówki na drodze z Kowalowa do Serbowa.

air-bag-1857099 960_720

Wiosenne przesilenie przyniosło nam 4 marca dokuczliwe i zimne podmuchy wiatru. Choć w skali kraju mowa jest o tym, że strażacy mieli pełne ręce roboty, to na terenie powiatu słubickiego sytuacja była względnie spokojna.

Mieliśmy umiarkowanie więcej pracy przez wiatr. W ostatniej dobie byliśmy wzywani 6 razy, ale nie wszystkie zdarzenia były związane z silnym wiatrem – mówi Michał Borowy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Słubicach.

Trzy interwencje dotyczyły usuwania konarów z drogi, jedna naderwanego komina wentylacyjnego w Słubicach. Było również poważniejsze zdarzenie, na które mogła mieć wpływ wietrzna pogoda. - Na drodze nr 137 między Kowalowem a Serbowem przewrócił się samochód ciężarowy, leżał częściowo w rowie, częściowo na jezdni. Wiatr mógł się do tego przyczynić, ponieważ samochód jechał pusty – wyjaśnia M. Borowy.

Przypomnijmy, jak wcześniej informowali Lubuscy Łowcy Burz, tak silny wiatr to efekt dynamicznego niżu, którego centrum wędruje nad Morzem Północnym i południową Skandynawią. Wg ostatnich doniesień Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, podmuchy mogą nam jeszcze dokuczać w dniu dzisiejszym do około godz. 13.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama