Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Ruszyła rekrutacja do domu pobytu dla seniorów

Ważna informacja dla seniorów, zwłaszcza tych starszych, potrzebujących pomocy – właśnie rozpoczęła się rekrutacja do Domu Dziennego Senior+. Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 grudnia.

opieka senior

Wielu seniorów dopytywało, kiedy dokładnie zostanie uruchomiony dzienny dom pobytu dla osób starszych? Już wiadomo. Pierwsza taka placówka w naszym powiecie ruszy w styczniu przyszłego roku. Właśnie trwa nabór.

Przypomnijmy, Dzienny Dom Senior+ będzie działał w budynku przychodni przy ul. Mickiewicza 6. Pomieszczenia zostały już wyremontowane i wyposażone. Placówka obejmie wsparciem 22 osoby i będzie funkcjonować w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie.

Kto może zostać podopiecznym placówki?

Jak czytamy w regulaminie, uczestnikami zajęć mogą być mieszkańcy powiatu słubickiego nieaktywni zawodowo, mający więcej niż 60 lat, którzy ze względu na wiek wymagają wsparcia w zaspakajaniu niezbędnych potrzeb życiowych.

Podczas pobytu będą mieć zagwarantowaną nie tylko opiekę, ale również obiad i różnego rodzaju zajęcia, np. edukacyjne, kulturalne, terapię zajęciową, zajęcia sportowe, rekreacyjne, czy spotkania z psychologiem i pielęgniarką.

Odpłatność i rekrutacja

Pobyt w Dziennym Domu Senior+ jest częściowo odpłatny, opłata będzie zależała od wysokości dochodu uczestnika. Zgodnie z regulaminem, w pierwszej kolejności do domu przyjęte zostaną osoby samotne o niskich dochodach. Wyniki naboru zostaną ogłoszone w terminie do 31 grudnia.

Rekrutacja trwa do 21 grudnia 2018 roku. Zgłoszenia przyjmuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (ul. Sienkiewicza 28). Więcej informacji: osobiście w PCPR w Słubicach lub tel. 95 758 21 40 wew. 23 lub 505 251 043.

Szczegóły naboru zostały opisane w regulaminie. Komplet dokumentów jest do pobrania na stronie internetowej www.powiatslubicki.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama