Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

Strażacy wyróżnieni za akcję w Collegium Polonicum

To była ciężka akcja, ale oni spisali się na medal – strażacy, który 31 lipca brali udział w akcji ratowania Collegium Polonicum, otrzymali nagrody. Wyróżnienia wręczył im komendant Wojciech Śliwiński.

strazacy nagroda

Specjalna uroczystość odbyła się 10 sierpnia w siedzibie Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Nagrody finansowe otrzymało siedmiu strażaków, którzy tego dnia stanowili obsadę jednostki ratowniczo-gaśniczej i brali udział w akcji gaszenia pożaru budynku Collegium Polonicum w Słubicach.

- Trafne decyzje oraz sprawne i skuteczne działania podjęte w pierwszej fazie działań skutkowały szybkim opanowaniem pożaru i znacznym ograniczeniem jego rozmiaru oraz powstałych strat materialnych – podkreśla Michał Borowy z PSP w Słubicach.

Wcześniej, osobne podziękowania przekazał strażakom Marcin Wysocki, kanclerz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją wdzięczność powszechnie wyrażali również mieszkańcy Słubic, którzy z bliska i na własne oczy obserwowali działania strażaków.

Przypomnijmy, w akcji brało udział łącznie 16 strażackich zastępów (część z nich czekała w odwodzie). Oprócz zawodowych strażaków w gaszeniu ognia pomagali także druhowie OSP z okolicznych miejscowości. Akcja rozpoczęła się około godz. 22:30, sytuacja została opanowana około północy, a dogaszanie trwało jeszcze do 6 rano.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama