Słubice: 20 sierpnia 2019   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

Kto wybuduje wieżę Kleista? Pierwszy przetarg za nami

Wciąż jeszcze nie wiadomo, kto wybuduje wieżę Kleista. Do zakończonego niedawno przetargu ogłoszone przez gminę Słubice przystąpiła tylko jedna firma. 30 lipca otwarto ofertę – okazało się, że podana kwota opiewa na ponad… 12,5 mln zł!

Wieża Kleista


O budowie wieży widokowej przy ul. Sportowej, czyli wieży Kleista, pisaliśmy wielokrotnie. Temat ten budzi wiele kontrowersji i dyskusji wśród mieszkańców. Ale projekt jest realizowany - inwestycja wchodzi w decydującą fazę. Gmina Słubice jakiś czas temu ogłosiła przetarg, żeby wyłonić wykonawcę.

30 lipca otwarto oferty – a właściwie jedną, bowiem do przetargu przystąpiła tylko firma B&W Usługi Budowlane Bożena Dzikowska z Pruszcza Gdańskiego. Zaproponowała cenę ponad 12,5 mln zł. A termin zrealizowania inwestycji wg nich to 9 miesięcy.

Zobacz ofertę

Podana kwota znacznie przekracza wartość, która jest zapisana w projekcie. Przypomnijmy, budowa wieży to element szerszego projektu, który Słubice realizują wspólnie z Frankfurtem. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia po stronie polskiej wynosi 1.102.495,88 euro. Wkład własny gminy Słubice to 165.374,38 euro, a planowana dotacja z UE zamyka się w kwocie 937.121,50 euro.

Czy faktycznie firma ta zostanie wykonawcą inwestycji, czy też przetarg zostanie unieważniony ze względu na zbyt wysoką cenę? Czy opóźni to budowę wieży? Czekamy na oficjalne stanowisko Urzędu Miejskiego w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama