Słubice: 22 września 2018   |   Imieniny: Tomasz, Maurycy
reklama
reklama

„Trójka” będzie miała nową salę sportową

Kolejna słubicka szkoła będzie miała nową salę sportową. Podczas niedawnego 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 burmistrz Tomasz Ciszewicz obiecał jej budowę. I właśnie została podpisana umowa z firmą, która ma opracować projekt i uzyskać pozwolenie na budowę.

Sala SP3 Słubice

Zlecenie otrzymała poznańska spółka Inwestprojekt. Jej pracownicy przygotują dokumentację techniczną, a następnie wystąpią o pozwolenie na budowę sali sportowej przy słubickiej „trójce”. Projekt ma być gotowy do końca listopada tego roku i będzie kosztować gminę Słubice 55 tys. zł. A sama budowa miałaby ruszyć w 2019 roku.

To kolejna szkoła w naszym mieście, przy której powstanie nowa sala. Jak przekonują urzędnicy, wszystko po to, aby uczniowie mogli odbywać lekcje wychowania fizycznego w lepszych niż dotychczas warunkach.

Podobna budowa trwa już przy Szkole Podstawowej nr 2 (również finansowana z budżetu gminy), a niedawno informowaliśmy o tym, że sala powstanie również przy słubickim ogólniaku (wspólnie finansują ją powiat słubicki i samorząd województwa lubuskiego).

A jak ma wyglądać nowa sala przy SP3? Będzie połączona z budynkiem szkoły. - Sala, podzielona kotarą na co najmniej dwie części, będzie stwarzała warunki do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i inne gry zespołowe – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. W budynku znajdzie się miejsce również na magazyn sprzętu sportowego, pokój nauczycielski, łazienki dla uczniów i wuefistów.

Z planów budowy nowego obiektu cieszy się Hanna Wróbel, dyrektorka „trójki”. Dotychczasowa sala już teraz jest za mała w stosunku do potrzeb, a w szkole, w związku z likwidacją gimnazjów, będzie przybywało uczniów.

Sprawie budowy nowej sali będziemy się przyglądać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama