Słubice: 20 sierpnia 2019   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

Starszaki z Cybinki odwiedziły słubicką komendę

Nigdy za wiele przypominania o bezpieczeństwie – słubiccy policjanci przez cały rok regularnie goszczą u siebie dzieci ze szkół i przedszkoli. Podczas tej wizyty rozmawiają z nimi o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci mają też okazję poznać tajniki pracy policjanta i zasiąść za kierownicą radiowozu.

wizyta cybinka

Taka wizyta zostaje na długo w pamięci. Tym razem Komendę Powiatową Policji w Słubicach odwiedziły starszaki z Bajkowego Przedszkola w Cybince. Obejrzały budynek komendy, m.in. sprawdziły, co widać na podglądzie kamer miejskiego systemu monitoringu, były też na strzelnicy i w policyjnej dyżurce. Chętni mogli ubrać policyjną kamizelkę i hełm. A także zasiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Jednak nie to było najważniejsze. Policjanci wykorzystują takie spotkania do tego, żeby przypominać najmłodszym o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeństwa.

- Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw - opowiada Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy. - Policjanci przypomnieli małym gościom jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Opowiedzieli o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że naszą rolą jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, również dzieciom – dodaje.

To jednak nie wszystko. Przedszkolaki obejrzały również film na temat bezpieczeństwa na drodze, którego głównym bohaterem jest znana i lubiana postać z kreskówki – Spongebob.

Z dziećmi o bezpieczeństwie rozmawiała również policyjna maskotka, czyli Lupo. A po spotkaniu przedszkolaki chętnie pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama