Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Szybki internet w starostwie i szkołach średnich

Starostwo Powiatowe w Slubicach uruchomiło zapowiadany szerokopasmowy Internet. Z dostępu do szybkiego łącza ucieszą się też powiatowe instytucje: szkoły średnie, Centrum Usług Wspólnych, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy. To element projektu „Rozwój e-usług w powiecie słubickim", dofinansowanego przez UE.

internet powiat

Uruchomienie szybkiego łącza to jeden z elementów projektu "Rozwój e-usług w powiecie słubickim", realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Słubicach. Pisaliśmy już nie raz o działaniach projektowych – również o tym, że takie łącze ma powstać. Z początkiem lutego wreszcie stało się to faktem.

Do sieci zostały podłączone powiatowe jednostki: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Centrum Usług Wspólnych oraz szkoły: Zespół Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta.

O tym jak w praktyce sprawuje się łącze, nauczyciele i uczniowie przekonają się po powrocie z ferii. Każdy z nich dostanie indywidualne hasło dostępu. Urzędnicy zapewniają, że sieć jest przygotowana na duże obciążenie.

W budynku starostwa dostęp do nowego łącza konfigurował Przemysław Baranowski. - Od teraz obiekty te będą mogły korzystać z udostępnionego przez starostwo dostępu do Internetu. Placówki będą pokryte zasięgiem sieci bezprzewodowej, który umożliwi skuteczną obsługę e-dziennika przez nauczycieli, a także pozwoli uczniom i pracownikom korzystać z zasobów Internetu - tłumaczy P. Baranowski.

A potem udał się do każdej z instytucji, żeby również tam skonfigurować dostęp do sieci. W każdej zostało zamontowanych kilka bezprzewodowych punktów dostępowych. Ci, którzy na co dzień będą korzystać z dobrodziejstw szybkiego łączą, cieszyli się, że internet u nich wreszcie „przyspieszy”. Szkoły już od września korzystały z dziennika elektronicznego, jednak było to utrudnione z powodu problemów z dostępem do Internetu. Teraz ma to się zmienić.

- To świetna wiadomość. Jest u nas wiele pomieszczeń, w których w ogóle nie ma Internetu. Teraz, kiedy to się zmieni, skorzystają na tym uczniowie i nauczyciele – mówi Anna Adamowicz, nauczycielka z CKZiU. Zgadza się z nią Maria Jaworska, dyrektorka słubickiego ogólniaka. - Wprawdzie w naszej szkole mieliśmy dostęp do Internetu, ale kiedy korzystali z niego wszyscy naraz, często były z nim problemy. Dobrze, że teraz wreszcie się to zmieni – podkreśla zadowolona.

W ramach projektu został zakupiony również sprzęt zabezpieczający, co znacząco poziom bezpieczeństwa korzystania z Internetu. A starosta Marcin Jabłoński zapowiada, że podłączenie jednostek do szerokopasmowego Internetu umożliwi dzielenie usług między starostwem a jego podmiotami, co pozwoli na sprawniejszą obsługę mieszkańców.

Jak to sprawdzi się w praktyce? Przekonamy się w najbliższych miesiącach. O działanie łącza zapytamy samych zainteresowanych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama