Słubice: 17 stycznia 2019   |   Imieniny: Marian, Jan, Antoni
reklama
reklama

Bezpłatne porady prawne – gdzie się udać?

Gdzie można skorzystać z darmowej porady prawnej? W powiecie słubickim działają dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, dla osób spełniających kryteria wyznaczone ustawami. A ten, kto się nie kwalifikuje, może skorzystać z dodatkowego dyżuru. Sprawdźcie, gdzie i kiedy.

prawnik

Umożliwienie mieszkańcom dostępu do bezpłatnych porad prawnych to jedno z ustawowych zadań m.in. samorządu powiatowego, wynikające z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Od 2016 roku na terenie powiatu słubickiego działają dwa punkty, w których można skorzystać z pomocy prawnika. Należy jednak spełnić ustawowe kryteria. Zgodnie z nimi bezpłatna pomoc prawna jest przeznaczona dla tych, którzy korzystają z pomocy społecznej, są kombatantami lub weteranami, mają mniej niż 26 lub więcej niż 65 lat, lub znalazły się w trudnej sytuacji z powodu klęski żywiołowej. Pomoc uzyskają również kobiety w ciąży. Na dyżury nie trzeba się zapisywać. Należy zabrać ze sobą wszystkie dokumenty dotyczące poruszanej sprawy.

Pomoc prawna dla osób spełniających kryteria ustawy

Poniżej znajdziecie harmonogram dyżurów w obu działających punktach.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach (ul. Sienkiewicza 28, pomieszczenie nr 8):
  • poniedziałek, godz. 12:00 - 16:00,
  • wtorek, godz. 8:00 - 12:00,
  • środa, godz. 8:00 - 12:00,
  • czwartek, godz. 11:30 - 15:30,
  • piątek, godz. 8:00 - 12:00.
Miejski Dom Kultury w Rzepinie (ul. Słubicka 3, świetlica nr 2):
  • poniedziałek, godz. 8:00 - 13:00,
  • wtorek, godz. 15:00 - 20:00,
  • środa, godz. 15:00 - 20:00,
  • czwartek, godz. 8:00 - 13:00.
Pomoc prawna dla osób niespełniających kryteriów ustawy

Oprócz pomocy prawnej przeznaczonej dla osób kwalifikujących się zgodnie z ustawą, prawnik będzie dostępny również dla tych, którzy ich nie spełniają. Również oni będą mogli skorzystać z porady bezpłatnie. Dodatkowe dyżury będą odbywały się w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w godz. 13:00 -15:00 w MDK w Rzepinie.

Droga korespondencyjna

Ci, którzy nie mogą osobiście stawić się na dyżurze, mogą skorzystać z porady drogą korespondencyjną. Pytania można wysłać na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub listownie na adres: Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej Civis Sum, al. Niepodległości 7a/2, 65-048 Zielona Góra.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama