Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Ferie w mieście – jakie atrakcje czekają na dzieci?

Uczniowie już odliczają dni do ferii, szykują się do nich również miejsca takie jak SMOK, biblioteka czy SOSiR. Mają dla uczniów kilka propozycji ciekawego spędzenia czasu. Sprawdźcie, gdzie i co będzie się działo.

Biblioteka Słubice


W tym roku ferie w woj. lubuskim będą trwały od 12 do 25 lutego. Dwa tygodnie wolnego to nie to samo co dwa miesiące, ale uczniowie już czekają na nie z wytęsknieniem. Nie wszyscy wyjadą na narty lub zimowisko, dlatego dla tych co zostaną w Słubicach przygotowano rozmaite propozycje.

Ofertę dla dzieci i młodzieży mają Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach. Swoje propozycje przygotują też szkoły – ale one będą znane na początku lutego. Poniżej szczegóły.

Warsztaty druku na tkaninie i czerpania papieru

SMOK przygotował dla najmłodszych kilka propozycji. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach druku na tkaninie i czerpania papieru, a także spróbować swoich sił w Ebru - liczącej kilkaset lat metodzie tradycyjnego malarstwa na wodzie.

Zajęcia będą odbywać się pod okiem artystów z Łódzkiej Grupy Kreatywnej w 20-25 osobowych grupach przez 2 dni (od 20 do 21 lutego). Poniżej szczegółowy harmonogram:
  • 10:00-12:00 druk na tkaninie.
  • 12:30-14:30 czerpanie papieru,
  • 15:00-17:00 Ebru.
Zapisy do 16 lutego - tel. 95 758 24 39 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Warsztaty artysytczne z Justyną Miklasiewicz

SMOK podczas ferii odwiedzi Justyna Miklasiewicz, która zajmuje się malarstwem sztalugowym. Swoje dzieła prezentowała już na 30 wystawach w kraju i na świecie.

Artystka w Galerii OKNO poprowadzi warsztaty przypominające zajęcia przygotowujące do egzaminów wstępnych do liceum plastycznego. Przeznaczone są dla dzieci od 6 klasy podstawówki po szkoły średnie. Zajęcia zaplanowano od 12 do 16 lutego w godz. 12.00-15.00.

Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń: tel. 604 588 465 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

12 darmowych seansów kinowych

Jak co roku kino w SMOK-u zaprasza na darmowe seanse, będzie ich 12. Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie SMOK od 29 stycznia. A jakie filmy będzie można obejrzeć?
  • Między nami wampirami - 12, 14, 16 lutego, godz. 10:00.
  • Pierwsza gwiazdka - 12, 14, 16 lutego, godz. 12:00.
  • Magiczna zima Muminków - 19, 21, 23 lutego, godz. 10:00.
  • Gnomy rozrabiają - 19, 21, 23 lutego, godz. 12:00.
Festyn na lodowisku

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował cykl aktywności pod nazwą ,,Ze sportem nam do twarzy”. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z hali miejskiej, która w czasie ferii będzie udostępniana nieodpłatnie.

Poniedziałki, środy i piątki przeznaczone będą dla chcących pograć w piłkę nożną. Wtorek to dzień siatkówki i a czwartki – koszykówki. Hala będzie otwarta w godzinach 9:00-13:00.

Lodowisko Słubice

To jednak nie wszystko. 24 lutego odbędzie się festyn rodzinny na lodowisku, który jest jedną z 11 dużych imprez sportowych organizowanych w ramach słubickich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (więcej szczegółów na temat festynu już wkrótce).

Moc atrakcji w bibliotece

Zajęcia na ferie przygotowała również biblioteka. W każdy wtorek i czwartek, w godz. 11-13, zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia plastyczne, wspólne czytanie książek, gry planszowe i zabawę w teatr. Pierwsze zajęcia odbędą się 13 lutego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama