Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Historyk Grzegorz Podruczny o nowym herbie powiatu

Kolejna osoba zabrała głos w sprawie nowego herbu powiatu słubickiego. Prof. UAM dr hab. Grzegorz Podruczny, historyk i wieloletni badacz słynnej bitwy pod Kunowicami, przedstawia swoje zdanie w ramach naszego cyklu „Mój punkt widzenia”. Pomysł na nowe insygnia uważa za „wysoce niefortunny”.

Grzegorz Podruczny

Kim jest Grzegorz Podruczny? To pracownik naukowy Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum. Pasjonat historii i wykładowca akademicki. Badawczo zainteresowany głównie najróżniejszymi przejawami militarnej kultury materialnej. Zajmuje się również wpływem dawnych konfliktów zbrojnych na współczesne środowisko przyrodnicze.

Słubiczanom szerzej znany z zaangażowania w rekonstrukcję bitwy pod Kunowicami w 2009 roku oraz z badań pola bitwy, które prowadzi od niemal 10 lat. Zgromadził prawie 10 tys. eksponatów. Jest autorem 4 monografii poświęconych twierdzom oraz wielu publikacji naukowych.

ZOBACZ ARTYKUŁ

Przypominamy, że prezentowane w felietonach treści i poglądy nie są stanowiskiem redakcji. Należą tylko i wyłącznie do autorów tekstów. Zainteresował Cię "Mój punkt widzenia"? Chcesz przedstawić swoje zdanie? Zapraszamy do współpracy. Napisz do nas - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama