Słubice: 24 lutego 2018   |   Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
reklama
reklama

Aleja Niepodległości będzie zmodernizowana

Na tę inwestycję wielu mieszkańców czekało od dawna. Prawdopodobnie już pod koniec sierpnia zacznie się przebudowa al. Niepodległości. Głównym elementem remontu będzie wymiana brukowej nawierzchni.

aleja niepodleglosci_2
Widok na Al. Niepodległości (fot. Paweł Kietliński)

3 sierpnia zakończył się przetarg ogłoszony przez Urząd Miejski w Słubicach. Wykonawcą robót drogowo-budowlanych na al. Niepodległości została firma Kontrakt sp. z o.o. z Krosna Odrzańskiego. Za ok. 1,4 mln zł firma wymieni nawierzchnię - już nie będzie polbruku tylko asfalt, dostosowany do ruchu pojazdów ciężarowych. Zostaną również zmodernizowane krawężniki i system odwadniający.

Burmistrz Tomasz Ciszewicz przyznaje, że jest to bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. - Dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo ruchu i podniesie komfort kierowców, którzy przejeżdżają przez ten odcinek naszego miasta – uważa T. Ciszewicz. - Pierwsze prace zaczną się prawdopodobnie pod koniec sierpnia i potrwają trzy miesiące – zapowiada.

W planach magistratu, w ramach tego samego postępowania przetargowego, była również inna inwestycja – budowa pierwszego odcinka ścieżki rowerowej na wale przeciwpowodziowym od Nowego Lubusza w kierunku Górzycy o długości 550 m. Jednak, jak informuje Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego, tego lata ta inwestycja nie zostanie zrealizowana.

- Koszt remontu al. Niepodległości okazał się wyższy niż zakładano, dlatego środki zaplanowane na ścieżkę rowerową zostaną przeznaczone na remont alei – tłumaczy rzecznik. Jednak to nie znaczy, że urzędnicy zarzucili ten pomysł. Ścieżka powstanie, ale w późniejszym terminie. Do tego tematu na pewno wrócimy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama