Słubice: 13 grudnia 2017   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Kłopoty z odbiorem stacji radiowych? Znamy przyczynę

Zaniepokojeni czytelnicy zgłaszali, m.in. na naszym forum, że od jakiegoś czasu są kłopoty z odbieraniem większości polskich stacji radiowych. Sprawdziliśmy, jaka jest tego przyczyna i kiedy te problemy się skończą.

radio

Jak pisali sami internauci, z eteru zniknęło m.in. Radio ZET, RMF FM czy popularna Trójka. Niektórzy z polskich stacji "łapią" tylko Radio Maryja. Poza tym usłyszeć można samych niemieckich nadawców. Skład te problemy? To nie próba zagłuszania mediów, co sugerowało kilku komentujących, a remont nadajnika w Jemiołowie, który swoim zasięgiem „obsługuje” rejon woj. lubuskiego, w tym i Słubice.

Firma EmiTel z Warszawy, operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej, w tym i wspomnianego nadajnika, poinformowała naszą redakcję, że od 10 lipca trwa wymiana głównego systemu antenowego. Na czas remontu została uruchomiona antena zastępcza, która jednak nie obejmuje swoim zasięgiem Słubic i okolic. Do nas więc odpowiednio silny sygnał radiowy nie dociera, co przekłada sie wprost na kłopoty z odbiorem ulubionych stacji.

Remont nadajnika ma zakończyć się 31 sierpnia, a wtedy „będzie dobrze, a nawet jeszcze lepiej” – jak obiecują pracownicy EmiTela.

Dyskusję na temat problemów z odbieraniem stacji radiowych znajdziecie na naszym forum oraz profilu na Facebooku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama