Słubice: 24 marca 2018   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Seniorzy spędzili czas aktywnie

Za nami cykl "Dni Aktywnego Seniora" organizowany przez Powiat Słubicki w ramach projektu zdrowotnego. W słubickim SMOK-u dużo się działo. Seniorzy ćwiczyli, tańczyli, a także wspólnie gotowali. Był czas na aktywizację i integrację.

podsumowanie 1

- Czujemy się tutaj wspaniale! Wszystko jest świetnie zorganizowane. Chcemy więcej takich spotkań - opowiadały uczestnicy.

Cykl był częścią projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który właśnie dobiega końca. Przez 25 intensywnych miesięcy mieszkańcy powiatu skorzystali z badań profilaktycznych, wydarzeń, eventów, zajęć sportowych, dietetycznych.

Do tej pory obejmowaliśmy wsparciem różne grupy społeczne – dzieci, młodzież, nauczycieli, personel medyczny. W ramach dodatkowych środków, które Ministerstwo Zdrowia przyznało Powiatowi Słubickiemu, postanowiliśmy wesprzeć przede wszystkim seniorów – wyjaśnił starosta Marcin Jabłoński.

Najważniejszy był entuzjazm i chęć do działania. Słubiccy seniorzy śpiewali w studiu muzycznym, ćwiczyli, tańczyli, gotowali. – Podaj mi nóż, bo będę kroiła kapustę – zawołała jedna z uczestniczek podczas zajęć kulinarnych. – My siekamy czosnek! Ale gorzej mają osoby, którym dzisiaj przypadła w udziale cebula – śmiały się dwie panie ochoczo zajmując się siekaniem.

podsumowanie 5

podsumowanie 5

podsumowanie 5

A jak seniorzy czuli się podczas aktywności? Zapraszamy do wysluchania relacji z Radia Zachód. KLIKNIJ

---

Organizatorem wydarzeń jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury na zlecenie Powiatu Słubickiego. Dni Aktywnego Seniora realizowane są w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama