Słubice: 21 stycznia 2020   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Wieczór autorski ze "Wspomnieniami pogranicza"

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum oraz Stowarzyszenie „My Life – historia opowiedziana” zapraszają na wieczór autorski połączony z premierą książki pt. „Wspomnienia pogranicza”. Wydawnictwo ma charakter podsumowujący ćwierć wieku współpracy polsko-niemieckiej.

wspomnienia pogranicza

- Ta niezwykła publikacja powstała przy osobistym współudziale 10 osób, które opowiedziały nam swoją historię, dotyczącą aktywności na pograniczu polsko-niemieckim w kontekście podsumowania 25 lat współpracy - mówi nam dyrektorka Fundacji Marzena Słodownik.

Wszystkie opowieści zostały zebrane w jednej książce łączącej obie wersję językowe – polską i niemiecką. "Wspomnienia pogranicza" będzie można poznać bliżej podczas spotkania w Collegium Polonicum, które odbędzie się 8 grudnia.

Przy kawie i domowym cieście będzie okazja do rozmowy o współpracy na pograniczu. Autorzy publikacji przedstawią mieszkańcom Słubic i Frankfurtu zasługi oraz dokonania bohaterów. Jak zaznaczją organizatorzy, spisane historie mogą być inspiracją dla kolejnych osób, które będą działać w różnych obszarach życia społecznego i kulturalnego po obu stronach Odry.

Termin: 08.12.2016 godz.18.00 Miejsce: sala bankietowa Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama