Słubice: 20 listopada 2019   |   Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
reklama
reklama

Jan de Weryha-Wysoczański: warsztaty i wystawa

Galeria Okno zaprasza na dwudniowe spotkanie z niezwykłym rzeźbiarzem - Janem de Weryha-Wysoczańskim. 9 czerwca odbędą się warsztaty dla miłośników sztuki, a dzień później wernisaż wystawy z pracami artysty.

okno smok obiekt

Warsztaty odbędą się 9 czerwca o godz. 16 w Galerii Okno i będą polegać na bezpośrednim udziale w tworzeniu obiektu artystycznego przez uczestników.

Tak mówi o akcji sam rzeźbiarz:

Proponuję, aby zainteresowani tematem uczestniczyli w akcie powstawania/konstruowania jednego z moich obiektów z drewna wybranych na wystawę. W tym wypadku chodzi o obiekt, który każdorazowo na kolejnych wystawach jest na nowo układany. Efektem wspólnej pracy będzie obiekt o formie koła i średnicy około 360 cm, składający się z wielu setek małych drewnianych elementów.

Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o wcześniejszy kontakt: Anna Panek-Kusz, tel. 604 588 465, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

---

10 czerwca o godz. 18, także w Galerii Okno, odbędzie się wernisaż wystawy pt. "naturalność-pierwotność-nieobliczalność". Zostanie zaprezentowanych siedem prac Jana de Weryha-Wysoczańskiego, które powstawały na przestrzeni ostatnich 16 lat.

- Celem mego artystycznego przekazu jest chęć w możliwie wielu aspektach, w sposób jak najprostszy i jasny ukazania drewna sensu stricto jako materiału. Filozofia przyświecająca od samego początku moim zmaganiom z tym tworzywem świadomie określa i zawęża pole poszukiwań, redukując je do trzech pojęć: cięcia, rozłupania i łamania. Moje prace oferują oglądającemu pretekst do zastanowienia się nad możliwością wyciszenia się po całodziennym stresie, możliwość kontemplacji zapraszając jakoby na wielki koncert drewnianych przeżyć - mówi o wystawie słynny rzeźniarz.

---

Jan de Weryha-Wysoczański
Urodzony 1 października 1950 roku w Gdańsku). W latach 1971-1976 studiował w gdańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Do 1981 mieszka i pracuje twórczo w Gdańsku, w sierpniu 1981 przenosi się na stałe do Hamburga.  Laureat wielu prestiżowych nagród, uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych, autor pomników. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach muzealnych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama