Słubice: 21 stycznia 2020   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Ludzkie losy w świątecznych opowieściach

Aktywny Kalendarz Adwentowy zawita także do "Archiwum Ludzkich Losów" w Słubicach. 12 grudnia stowarzyszenie „My Life – erzählte Zeitgeschichte” zaprasza na dwujęzyczne spotkanie adwentowe.

my life zarzad

- Przy kawie, owocach i wypiekach posłuchamy świątecznych opowieści polskich i niemieckich świadków historii z regionu pogranicza. Wspomnienia te pochodzą z różnych okresów, ale łączy je wyjątkowo osobisty charakter. Własnymi wspomnieniami świąt czy okresu adwentu podzielić się będą mogli również przybyli goście - zachęcają organizatorzy.

Przy okazji spotkania członkowie stowarzyszenia opowiedzą o nowych warunkach korzystania z zasobów Archiwum Ludzkich Losów (ponad tysiąc biografii), które reguluje przyjęty w czerwcu tego roku dwujęzyczny regulamin oraz o planach przenosin archiwum w nowe miejsce.

My Life ma bogate doświadczenie udziałów w kalendarzu, tegoroczny jest już trzecim z kolei. Sobotnie spotkanie poprowadzą przewodniczący zarządu dr Krzysztof Wojciechowski oraz wiceprzewodniczący Roland Semik. Całość potrwa około 90 minut.

Termin: 12.12.2015, godz. 15. Miejsce: biblioteka Collegium Polonicum w Słubicach (parter). Wstęp wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama