Słubice: 17 sierpnia 2019   |   Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
reklama
reklama

Ludzkie losy w świątecznych opowieściach

Aktywny Kalendarz Adwentowy zawita także do "Archiwum Ludzkich Losów" w Słubicach. 12 grudnia stowarzyszenie „My Life – erzählte Zeitgeschichte” zaprasza na dwujęzyczne spotkanie adwentowe.

my life zarzad

- Przy kawie, owocach i wypiekach posłuchamy świątecznych opowieści polskich i niemieckich świadków historii z regionu pogranicza. Wspomnienia te pochodzą z różnych okresów, ale łączy je wyjątkowo osobisty charakter. Własnymi wspomnieniami świąt czy okresu adwentu podzielić się będą mogli również przybyli goście - zachęcają organizatorzy.

Przy okazji spotkania członkowie stowarzyszenia opowiedzą o nowych warunkach korzystania z zasobów Archiwum Ludzkich Losów (ponad tysiąc biografii), które reguluje przyjęty w czerwcu tego roku dwujęzyczny regulamin oraz o planach przenosin archiwum w nowe miejsce.

My Life ma bogate doświadczenie udziałów w kalendarzu, tegoroczny jest już trzecim z kolei. Sobotnie spotkanie poprowadzą przewodniczący zarządu dr Krzysztof Wojciechowski oraz wiceprzewodniczący Roland Semik. Całość potrwa około 90 minut.

Termin: 12.12.2015, godz. 15. Miejsce: biblioteka Collegium Polonicum w Słubicach (parter). Wstęp wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama