Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Domowe Melodie tegorocznym laureatem nagrody transVOCALE
reklama
reklama

Domowe Melodie tegorocznym laureatem nagrody transVOCALE

Znamy już polskiego laureata nagrody tegorocznego Europejskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej transVOCALE 2013. To zespół Domowe Melodie, który wystąpi podczas inauguracyjnego koncertu zaplanowanego w czwartkowy wieczór w Kleist Forum.

domowe melodie

Pojawili się znikąd, publikując kilka utworów nagranych we własnym mieszkaniu i szturmem podbili serca słuchaczy - od małych do tych już całkiem dużych. Piosenki o Zbyszku, który podkrada rentę matce czy Grażce, która stoi przed życiowym dylematem, śpiewa już cała Polska.

Justynę, Staszka i Kubę połączyła pasja do tworzenia muzyki, którą ciężko zaszufladkować. Uwielbiają bawić się konwencjami i różnymi stylami, ciągle jednak pozostając w pobliżu szeroko pojętej muzyki folk/pop. Mają na koncie debiutancki album, który jak sami wyznali - wydało im życie. Materiał, nagrany własnym kosztem bez wsparcia wytwórni i mediów, zdążył już zgarnąć wiele nagród oraz wyróżnień. Ich koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka, a sami tylko skromnie powtarzają, że «chcą po prostu grać i śpiewać«.Na początku tego roku czytelnicy portalu Musicis.pl ogłosili zespół Domowe Melodie Debiutem roku 2012, a ich płyta wygrała plebiscyt na Najlepszy polski album 2012 portalu Uwolnij muzykę, w głosowaniu pokonując Hey. Od niedawna ich utwory skutecznie podbijają polskie rozgłośnie radiowe - Grażka zadebiutowała głosami słuchaczy od razu na drugim miejscu legendarnej Listy Przebojów Trójki, by tydzień później wspiąć się na sam szczyt. W przeszłości podobnego wyczynu dokonało jedynie siedem utworów.

Domowe Melodie wystąpią podczas koncertu inauguracyjnego w czwartek, 14 listopada, o godz. 19.30 w Forum Kleista we Frankfurcie wraz z niemieckim laureatem nagrody tV 2013 – Heinzem Ratz z zespołu Strom und Wasser feat. Refugees.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama